wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Remont kamienicy przy ul. Prądzyńskiego 30

Z końcem września zakończy się remont kamienicy przy ul. Prądzyńskiego 30. To kolejny na Przedmieściu Oławskim gminny budynek, który przejdzie całkowitą rewitalizację.

Reklama

Kamienica z końca XIX w. przy ul. Prądzyńskiego 30, tuż po wakacjach, zmieni się nie do poznania. Prace budowlane prowadzone są bowiem zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku.

Czytaj też: Przyznano dotacje na remonty zabytkowych kamienic [ZDJĘCIA] Poza elewacją frontową i klatką schodową remontowane są także dach, poddasze i stropy. Wymieniana jest stolarka okienna i drzwiowa oraz instalacje elektryczna, wodno-kanalizacyjna, gazowa, centralnego ogrzewania oraz domofonowa. - Po remoncie kamienica odzyska dawny blask. Zmieni się nie tylko jej wygląd, ale także, co jest dla nas niezwykle istotne, poprawi się znacznie komfort i bezpieczeństwo lokatorów - mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań. Remont dachu kamienicy przy ul. Prądzyńskiego 30, źródło: Wrocławskie Mieszkania Czytaj też: Remonty wrocławskich kamienic w 2020 r. [WIDEO]

W rejonie Przedmieścia Oławskiego to już kolejny budynek, który przechodzi gruntowny remont. Oprócz kamienicy przy ul. Prądzyńskiego 30, rewitalizacją zostały objęte budynki przy ul. Kościuszki 175 oraz ul. Prądzyńskiego 25.

W trakcie inwestycji jest również budynek przy ul. Komuny Paryskiej 94 a. W tym przypadku prace remontowe powinny się zakończyć do końca 2021 r.

Czytaj też: Kamienica na Przedmieściu Oławskim do remontu

– Głównym celem tych remontów jest poprawa standardów mieszkaniowych Przedmieścia Oławskiego i zwiększenie efektywności energetycznej naszych budynków – dodaje Katarzyna Galewska.

Gminny budynek przy ul. Prądzyńskiego 30 rewitalizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków UE. Remont, który zakończyć się ma pod koniec września br., kosztować będzie prawie 1,6 mln złotych. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama