Kamienica na Przedmieściu Oławskim do remontu

Wrocławskie Mieszkania wybrały wykonawcę prac remontowych wielorodzinnego budynku przy ul. Komuny Paryskiej 94a. Kamienica zostanie całkowicie odnowiona i przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Miasto na jej remont przeznaczy ponad 3 mln złotych.

  • Budynek przy ul. Komuny Paryskiej 94a, źródło: Wrocławskie Mieszkania


Prace prowadzone będą zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, dzięki czemu kamienica na Przedmieściu Oławskim zmieni się nie do poznania. Obejmą one m.in.: remont elewacji, klatki schodowej, balkonów, stropów i piwnic. Wymieniona zostanie także stolarka okienna i drzwiowa oraz cała instalacja sanitarna i elektroenergetyczna. Zmieniony zostanie również układ pomieszczeń.

– W ramach remontu przebudowana zostanie cała klatka schodowa, utworzonych zostanie także 19 nowych lokali mieszkalnych z łazienkami z pełnym węzłem sanitarnym. Poza tym do likwidacji trafi dotychczasowa instalacja gazowa – mówi Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań.

Z myślą o niepełnosprawnych

Dodatkowo, w budynku przy ul. Komuny Paryskiej pojawi się wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.

– Zamontujemy domofony oraz dzwonki na wysokości umożliwiającej korzystanie z nich przez osoby jeżdżące na wózkach inwalidzkich. Będą też informacje, na pochwytach schodowych poręczy, z opisem kierunków ruchu w języku Braille’a. W tym języku będą też tabliczki z numerami mieszkań oraz opisem ogólnodostępnych pomieszczeń – dodaje Katarzyna Galewska.

Plac budowy zostanie przekazany wykonawcy na początku lutego br. Lokatorzy tego budynku już zostali przekwaterowani do innych mieszkań komunalnych.

Podpisanie przez Monikę Tendaj-Bielawską, wiceprezes Zarządu Wrocławskich Mieszkań, umowy na wykonanie prac remontowych w budynku przy ul. Komuny Paryskiej 94a. Fot. WM

Inwestycja powinna się zakończyć do końca 2021 r. i kosztować będzie 3 mln 300 tys. złotych. Przy czym, kwota zewnętrznego wsparcia to ponad 2 mln zł. 

Remont budynku współfinansowany jest ze środków krajowych w ramach Fundusz Dopłat BGK oraz ze środków unijnych, w ramach programu Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – ZIT Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego” Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.Zgłoś uwagę