4. Remont drewnianego mostku w Ogrodzie Japońskim
Remont drewnianego mostku w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu ZZM Wrocław
Remont drewnianego mostku w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu

31 sierpnia 2023 r. Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu zamknął drewniany mostek w Ogrodzie Japońskim. Powodem było pęknięcie jednego z filarów. Obecnie trwa remont obiektu. Zobaczcie zdjęcia z prowadzonych prac i jak teraz wygląda słynna przeprawa. Kiedy otwarcie wyremontowanego mostku w Ogrodzie Japońskim?

Mostek „Yumedono Bashi” w Ogrodzie Japońskim jest remontowany po tym, jak pod koniec lata pękł jeden z filarów. Na szczęście Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu posiadał niezbędną dokumentację projektową, więc od razu po określeniu rozmiaru szkód ogłoszono przetarg na remont.

– Obecnie trwa modernizacja całej konstrukcji i chcielibyśmy zakończyć ją do maja, żeby zwiedzający też zdążyli nacieszyć się tym niezwykłym obiektem. Trwa wyścig z czasem i paradoksalnie pogoda w zeszłym tygodniu wspomogła naturalnym rusztowaniem z lodu. Trzymajcie kciuki i zapraszamy po otwarciu – mówi Marek Szempliński z ZZM Wrocław.

Dlaczego podpora w Ogrodzie Japońskim uległa uszkodzeniu?

Drewniane podpory ulegają degradacji z powodu zmian poziomu wody. Raz są w wodzie, raz wystawione na słońce. To najprawdopodobniej główna przyczyna pęknięcia podpory pod koniec wakacji w 2023 r.