3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Remont boiska przy Szkole Podstawowej nr 93 dobiega końca
Na wyremontowanym boisku pojawiła się już sztuczna murawa Szkoła Podstawowa nr 93
Na wyremontowanym boisku pojawiła się już sztuczna murawa

Już w marcu zostanie oddane do użytku wyremontowane boisko przy ul. Niemcewicza. Renowacja należącej do Szkoły Podstawowej nr 93 infrastruktury sportowej to jedna z kilku tego typu inwestycji, które w ostatnim czasie realizowano we Wrocławiu.

Remont szkolnego boiska przy ul. Niemcewicza rozpoczął się pod koniec 2021 roku. Na obiekcie wymieniono już sztuczną murawę, która już niebawem będzie służyć uczniom tutejszej Szkoły Podstawowej nr 93. Dotychczasowa nawierzchnia była mocno wysłużona, w związku z czym wykonawca rozebrał ją i zastąpił nową murawą wysokiej jakości.

Koniec robót zaplanowano na marzec. Do tego czasu na boisku pojawią się bramki do piłki nożnej i piłkochwyty. Całkowity koszt inwestycji to około 500 tys. zł.

– To wyjątkowo ważna inwestycja dla całej społeczności szkolnej. W okolicy brakuje obiektów sportowych, więc nasze boisko będzie służyło również uczniom innych placówek. Z boiska skorzysta więc co najmniej 200 naszych uczniów, ale podejrzewam, że z pozostałych szkół będzie ich również wielu. Tym bardziej, że zajęcia będą się tu odbywały także po godzinach lekcyjnych – poprosiłam o przygotowanie zajęć sportowych trenera osiedlowego, z którym współpracujemy od wielu lat – mówi Jolanta Sawicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 93.

Inwestycje w sport i rekreację

Odnowienie boiska przy ul. Niemcewicza to jedna z wielu inwestycji we wrocławską infrastrukturę sportową w ostatnim czasie. Prezydent Jacek Sutryk poinformował o decyzji o ogłoszeniu przetargu na budowę skateparku na Sołtysowicach. Co więcej, boisko do piłki nożnej przy ul. Sołtysowickiej 68 doczeka się oświetlenia. Obie inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Funduszu Osiedlowego i Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Do użytku oddano natomiast nowy plac zabaw dla dzieci w parku rekreacyjnym na Psim Polu. Ponadto, udostępniono tam alejkę z drzewami, oświetleniem oraz przestrzenią z miejscami do siedzenia. Projekt został zrealizowany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Intensywna końcówka 2021 roku

Pod koniec 2021 roku zakończono także prace przy Szkole Podstawowej nr 68. Uczniowie uczęszczający do placówki przy ul. Szczęśliwej mogą korzystać z nowego boiska do gry w koszykówkę i siatkówkę, z siłowni zewnętrznej, placu zabaw oraz toru do rolek. Realizacja projektu z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego kosztowała 1 250 400 zł.

Również pod koniec ubiegłego roku oddano do użytku kompleks sportowo-rekreacyjny przy zbiegu ulic Ślężnej i Borowskiej. W miejscu tym powstał skatepark, który składa się aż z 20 elementów do jazdy i wykonywania ewolucji. Prace obejmowały też zagospodarowanie terenu wokół obiektu – ułożono chodniki, a także zamontowano ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Obok powstało natomiast boisko do gry w siatkówkę. Koszt inwestycji wyniósł około 2,7 mln zł

W grudniu miłośnicy jazdy na deskorolce, rolkach czy hulajnodze otrzymali jeszcze jedną świetną informację – przy ul. Sukielickiej powstał bowiem kolejny skatepark o powierzchni 700 mkw. W parku Tysiąclecia znajduje się również boisko do siatkówki plażowej i oświetlony niedawno tor wrotkarskiPrzy torze do jazdy rekreacyjnej postawiono 32 latarnie i 4 maszty oświetleniowe o wysokości 16 metrów, które pozwalają wygenerować natężenie ok. 500 luksów.

– To bardzo ważna inwestycja, ponieważ oświetlenie znacznie wydłuża żywotność toru. Dotychczas jego użytkownicy mogli z niego korzystać wyłącznie do zmierzchu, co w niektórych miesiącach było problematyczne. Szczególnie, jeśli ktoś pracuje do godz. 16.00 czy 17.00. Obecnie tor jest właściwie całoroczny – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan.