wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zostań wolontariuszem projektu „Wspieram Wrocław”

Ruszyła rekrutacja do V edycji projektu „Wspieram Wrocław”. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać swój wolny czas, a przy okazji stać się częścią wspaniałej inicjatywy, zgłoś się już dziś i zostań wolontariuszem projektu realizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Reklama

Projekt „Wspieram Wrocław” to odpowiedź na potrzebę współtworzenia przez mieszkańców działań miejskich. Wolontariusze w zamian za swoje poświęcenie i wsparcie otrzymają pakiet szkoleniowy i motywacyjny, który pozwoli na samorozwój zawodowy i osobisty.

Wszystkie osoby, które są zainteresowane udziałem w projekcie, proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. W wyniku rekrutacji wyłonionych zostanie maksymalnie 40 osób, z którymi WCRS rozpocznie współpracę. Zgłoszenia można wysyłać do 15 października 2017 r.

V edycja projektu „Wspieram Wrocław” potrwa od października 2017 r. do kwietnia 2018 r. Skierowana jest do osób pełnoletnich, które poprzez wolontariat zaangażują się w wydarzenia odbywające się we Wrocławiu. Warunkiem pomyślnego ukończenia udziału w projekcie oraz otrzymania certyfikatu jest zrealizowanie przez uczestnika minimum 80 godzin wolontariatu na rzecz Wrocławia w 6 miesięcy.

Przed wolontariuszami wiele ciekawych zadań, dzięki którym każdy aktywnie będzie mógł uczestniczyć w codziennym życiu miasta. W zależności od swoich zainteresowań, uczestnicy mogą angażować się zarówno w jednodniową pomoc, jak i pomagać przy długofalowych projektach. W ofertach pojawią się projekty codzienne, weekendowe, jak i te, które można realizować zdalnie.

O przykładowych zadaniach realizowanych przez uczestników w ramach projektu „Wspieram Wrocław” można przeczytać tutaj.

Każdy z uczestników będzie mógł wybrać realizowane w ramach wolontariatu zadania pod kątem swoich możliwości czasowych i zainteresowań. To nie tylko możliwość zdobycia cennego doświadczenia, ale także poszerzenia swojej siatki kontaktów poprzez nawiązanie nowych znajomości.

Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu „Wspieram Wrocław”. Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama