3. Edukacja
  4. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Od wtorku, 2 sierpnia rekrutacja uzupełniająca

Paulina Falkiewicz,

W poniedziałek, 1 sierpnia zostały ogłoszone listy osób przyjętych do szkół ponadpodstawowych fot. freepik.com / zdjęcie ilustracyjne

Trwa rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych. Osoby, którym nie udało się dostać do wymarzonej placówki, mają czas do czwartku by złożyć podanie do innej szkoły. Zostało jeszcze ponad 2 tysiące miejsc. Sprawdź, jak wziąć udział i kiedy pojawią się wyniki rekrutacji uzupełniającej do wrocławskich szkół ponadpodstawowych.

Rekrutacja uzupełniająca do szkół ponadpodstawowych od wtorku, 2 sierpnia – zasady, daty

W I etapie rekrutacji, do szkół ponadpodstawowych we Wrocławiu zostało przyjętych ok. 9 tys. uczniów (do placówek prowadzonych przez Miasto Wrocław prawie 8,5 tys.). Zostało jeszcze ponad 2,2 tys. wolnych miejsc (w placówkach prowadzonych przez Miasto Wrocław ok. 2,1 tys.).

Jeżeli chodzi o szkoły prowadzone przez Miasto Wrocław, to w liceach mamy jeszcze ponad 480 wolnych miejsc. W technikach ponad 1 tys., a w branżowych szkołach ponad 580. Dlatego osoby, które w I etapie nie dostały się do żadnej z wybranych placówek lub dostały się do szkoły, ale jednak zmieniły zdanie i chcą uczyć się w innej, mogą przystąpić do II etapu rekrutacji. Miejsc w naszych placówkach dla nikogo nie zabraknie co nie oznacza, że wszystkim kandydatom uda się dostać do wymarzonej szkoły.
Ewa Szczęch, Departament Edukacji UM we Wrocławiu

Listę wolnych miejsc udostępnia Dolnośląski Kurator Oświaty. Szczegółowa lista wolnych miejsc, wg stanu na 1 sierpnia 2022 r., dostępna jest na stronie rekrutacji.

Składanie wniosków w rekrutacji uzupełniającej potrwa od 2 do 4 sierpnia (do godz. 15.00). Dotyczy to również osób, które dostały się do wybranej przez siebie szkoły, ale jednak zmieniły zdanie i chcą uczyć się w innej placówce.

• We wtorek, 16 sierpnia (od godz. 10.00) komisja rekrutacyjna ogłosi listę kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych.
  • Następnie, od 17 do 22 sierpnia (do godz. 15.00) uczniowie będą mieli czas na potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły – muszą dostarczyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
  • Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostaną ogłoszone przez komisję rekrutacyjną 23 sierpnia (do godz. 14.00).

Najpopularniejsze szkoły we Wrocławiu

Jak co roku, największym zainteresowaniem cieszyły się licea, w tym Liceum Ogólnokształcące nr IX, przy ul. ks. Piotra Skargi 31.

Uczniowie najchętniej składali wnioski do następujących klas w liceach i technikach:

Licea Ogólnokształcące:

• Liceum Ogólnokształcące nr IX, klasa B (geograficzno-matematyczna) i klasa A (matematyczno-fizyczno-informatyczna)
  • Liceum Ogólnokształcące nr III, klasa D (matematyczno-informatyczna)
  • Liceum Ogólnokształcące nr V, klasa MYP (z j. hiszpańskim)
  • Liceum Ogólnokształcące nr VIII, klasa An (matematyczno-fizyczna)

Technika:

• Technikum nr 10, klasa technik programista
  • Technikum nr 15, klasa technik grafiki i poligrafii cyfrowej; klasa technik fotografii i multimediów
  • Technikum nr 18, klasa technik weterynarii
  • Technikum nr 6, klasa technik logistyk