wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wolne miejsca w przedszkolach publicznych

Na dzieci czeka w przedszkolach publicznych i oddziałach w szkołach około 1330 miejsc. fot. Tomasz Walków

Wciąż dużo, bo ponad 1300 miejsc czeka na dzieci we wrocławskich przedszkolach publicznych. Nabór do przedszkoli odbywa się już poza elektronicznym systemem, należy kontaktować się z wybraną placówką.

29 kwietnia została ogłoszona lista dzieci przyjętych do placówek i lista wolnych miejsc w przedszkolach.

Od tego momentu nabór do przedszkoli odbywa się poza elektronicznym systemem, szczegóły dostępne są w placówkach dysponujących miejscami. Tam należy się zgłaszać.

Wolnych jest jeszcze 1046 miejsc w przedszkolach publicznych i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto Wrocław  i 286 miejsc w placówkach publicznych prowadzonych przez inne podmioty niż miasto. Lista wolnych miejsc jest aktualizowana przez dyrektorów przedszkoli.

Miejsc rekrutacyjnych było ogółem ok. 7000.  Dla 90 proc. dzieci znalazły się miejsca w I turze naboru. Sporo wolnych miejsc czeka na dzieci m.in. w przedszkolach w Śródmieściu i placowkach na tzw. Wielkiej Wyspie.

Wolne miejsca są także w klasach I w szkołach podstawowych, dla dzieci 6 i 7- letnich.
Nabór na miejsca przedszkolne i szkolne trwa do końca sierpnia.

Lista wolnych miejsc na www.edu.wroclaw.pl

Dodatkowe 187 miejsc powstanie w styczniu 2016 r. wraz z otwarciem nowych oddziałów przedszkolnych w rozbudowywanym przedszkolu  nr 56 „Niezapominajka” przy ul. Wałbrzyskiej. Będą to oddziały dla dzieci 3 i 4 letnich.

Informacje o rekrutacji do przedszkoli i szkół

Posłuchaj podcastu

Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl