4. Miastem rządzi taniec! Udowodniła to street dance’owa reprezentacja Wrocławia. Co zrobili?

Za nami pierwszy przystanek kwalifikacyjny zawodów tanecznych Red Bull Dance Your Style Poland. Zobaczcie zdjęcia.

W sobotę, 13 maja, street dance’owa reprezentacja Wrocławia udowodniła, że tym miastem rządzi taniec. Podczas eliminacji w Hali Świebodzki do walki stanęło łącznie 56 tancerzy, z których została wyłoniona najlepsza 16-tka.

Uczestnicy zmierzyli się w pojedynkach 1 na 1, a ich zadaniem było zdobycie jak największej liczby głosów od zgromadzonej publiczności.

Po stoczeniu wielu zaciętych walk, to Jędrek Indebski, czyli Jędras, podbił serce widowni i zagwarantował sobie miejsce w ogólnopolskim finale, który odbędzie się 3 czerwca w Poznaniu.

Red Bull Dance Your Style Poland

Podczas pierwszego przystanku kwalifikacyjnego Red Bull Dance Your Style Poland na jednej scenie rywalizowali ze sobą tancerze specjalizujący się w różnych stylach, takich jak: popping, house, hip-hop, czy waacking.

Uczestnicy tańczyli w rytm największych hitów muzycznych, a zwycięzcę wybrała publiczność. Tego dnia to Jędras wywalczył sobie uznanie widowni:

— Jestem w szoku, ponieważ nie spodziewałam się, że dzisiaj wygram! Na początku, wiadomo, był stres, ale z każdą kolejną bitwą się cieszyłem, bo wiedziałem, że jestem coraz bliżej przejścia do kolejnej rundy. Dodatkowo publiczność zgromadzona wokół sceny dawała dużo energii! — mówi Jędrek Indebski.

Kto zwycięży podczas Red Bull Dance Your Style Poland 2023. Kiedy finał?

O atmosferę podczas kwalifikacji we Wrocławiu zadbali prowadzący: Kuba Ciąpała oraz Ryfa Ri.

— Poziom tancerzy był naprawdę wysoki. Uczestnicy, którzy dostali się do finału, czyli Jędras, Kuba, Jasiek i Maja zagwarantują niezły show w finale w Poznaniu! – dodaje Kuba.

Kto zwycięży podczas Red Bull Dance Your Style Poland 2023 i będzie reprezentował Polskę w światowym finale? Tego dowiemy się 3 czerwca.

Źródło: materiały prasowe