4. 8 grudnia sesja Rady Miejskiej Wrocławia. Głosowanie nad budżetem 2023
Na zdjęciu sale sesyjna w UMW www.wroclaw.pl
Na zdjęciu sale sesyjna w UMW

W czwartek, 8 grudnia 2022 r. o godz. 10.00 odbędzie się LXII (62.) sesja Rady Miejskiej Wrocławia. Posiedzenie przebiegnie w trybie zdalnym – korespondencyjnie z debatą nad projektami uchwał w formie hybrydowej. Zobaczcie transmisję z sesji Rady Miejskiej Wrocławia. Najważniejszym punktem sesji jest dyskusja i głosowanie nad budżetem Wrocławia na 2023 rok.

Radni, a także reprezentanci prezydenta Wrocławia, referujący projekty uchwał, mogą uczestniczyć w debacie zarówno na sali sesyjnej, jak i zdalnie, za pośrednictwem platformy komunikacyjnej MS Teams.

Transmisja sesji Rady Miejskiej Wrocławia

Sala sesyjna w UMW

Głosowanie odbędzie się w formie korespondencyjnej. Wyniki głosowania – po zliczeniu oddanych głosów z przesłanych kart – zostaną ogłoszone przez przewodniczącego Rady. Wyniki zostaną również umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przesłane przez radnych e-mailowo indywidualne wypowiedzi w debacie zostaną dołączone do protokołu sesji.

LXII (62.) sesja Rady Miejskiej Wrocławia

Informacje i komunikaty Przewodniczącego Rady i Prezydenta Miasta.

Rozpatrzenie wniosków w sprawie zmiany porządku obrad.

Dyskusja i głosowanie korespondencyjne nad projektami uchwał:

Projekt uchwały w sprawie budżetu Miasta na 2023 rok. II czytanie

• przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej,
  • przedstawienie opinii Komisji Budżetu i Finansów,
  • opinie klubów,
  • opinie poszczególnych komisji,
  • dyskusja,
  • stanowisko prezydenta Wrocławia w sprawie opinii Komisji Budżetu i Finansów oraz wniosków mniejszości i przedstawienie ewentualnej autopoprawki do projektu uchwały budżetowej,
  • głosowanie zgłoszonych wniosków mniejszości,
  • głosowanie projektu uchwały budżetowej.

Projekt uchwały w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Miasta. II czytanie

Projekt apelu w sprawie dochodów budżetowych Wrocławia

Czytaj także: Dziś sesja Rady Miejskiej Wrocławia. Będą rozmawiać o budżecie miasta na 2023 rok