wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Quizy
  4. QUIZ. Gąbka do naczyń, kalosze, kurz z odkurzacza – czy wiesz, gdzie to wyrzucić? Sprawdź to!
Segregacja śmieci zdjęcie ilustracyjne/Shutterstock
Segregacja śmieci

Wszyscy wiemy, że segregowanie śmieci jest ważne, bo dzięki temu więcej odpadów trafia do recyklingu, a mniej do środowiska. Ale co zrobić np. ze zużytą szczoteczką do zębów albo dętką rowerową? Sprawdź, do jakiego pojemnika trzeba je wyrzucić.

Reklama

Segregacja śmieci ma sens z wielu powodów. Choćby z takiego, że z sześciuset aluminiowych puszek można zrobić nowy rower, a na oprawkę do okularów wystarczą tylko trzy. Z papieru i tektury odzyskanej dzięki segregacji można zrobić aż 5 tys. różnych produktów! Szkło z odzysku także się przydaje: robi się z niego m.in. materiały izolacyjne i włókno szklane.

Sprawdź swoją wiedzę na temat segregacji śmieci

Weź udział w naszym teście i sprawdź, czy wiesz, do jakiego pojemnika wyrzuca się rzeczy, z którymi większość z nas ma do czynienia na co dzień. Wbrew pozorom sprawa nie zawsze jest prosta, bo np. plastikowa szczoteczka do zębów wcale nie powinna znaleźć się w żółtym pojemniku na tworzywa sztuczne. W razie wątpliwości zawsze można sprawdzić gdzie wyrzucić konkretny przedmiot w wyszukiwarce na stronie spółki Ekosystem. 

Gotowy do udziału w teście? 

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl