wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

PWr: W środę Nocne Listowanie – akcja na rzecz niepełnosprawnych

W Nocnym Listowaniu w 2017 r. wzięło udział sto osób, fot. archiwum FPWR

Środowe spotkanie w Strefie Kultury Studenckiej to druga odsłona akcji zatytułowanej Nocne Listowanie. Wspólne pisanie osobistych apeli do szefów firm i przedsiębiorców z prośbą o wsparcie studentów z niepełnosprawnością to wielowymiarowe wydarzenie. Start o godz. 19.

Reklama

Przesłanie akcji jest przejrzyste. Nocne Listowanie to projekt kulturalno-społeczny, który polega na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnością, które zostaną następnie wysłane do firm i przedsiębiorstw.

Akcje pisania osobistych listów mają zwykle charakter prospołeczny. Ręcznie napisanie, indywidualne apele mają o wiele większą siłę rażenia niż masowo wysyłane maile. W ubiegłym roku setka uczestników przygotowała 227 listów. Dobrodzieje przelali na konto funduszu stypendialnego 5,1 tys. zł.

W tym roku w Strefie Kultury Studenckiej będzie m.in. Filip Rodziki - były stypendysta Fundacji Rozwoju PWr, olimpijczyk w strzelectwie sportowym z Paraolimpiady w RIO 2016. Spotkanie z nim rozpocznie się o godz. 21.

Gościem specjalnym będzie Ewelina Lis. Popularna wrocławska dziennikarka opowie m.in. o wypadku, w którym została poszkodowana oraz o znaczeniu determinacji, której potrzebowała, aby przełamać jego złe konsekwencje i znowu zacząć chodzić.

Jak się dawniej pisało listy

Nocne Listowanie ma na celu nie tylko pomoc niepełnosprawnym studentom ale również stworzenie przestrzeni do spotkania się na żywo oraz przypomnienie młodzieży jak wyglądają tradycyjne listy, i jak się je pisze.

Nocne Listowanie vol. 2 ma wsparcie Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych, mgr inż. Jerzego Borowca, oraz Prorektora ds. Studenckich, dr inż. Jacka Lamperskiego. Wydarzenie zostało objęte patronatem Rektora Politechniki Wrocławskiej oraz Samorządu Studenckiego.

Wydarzenie jest organizowane przez Klub Studencki SKOK wraz z Samodzielną Sekcją ds. Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Rozwoju Politechniki Wrocławskiej. Organizacyjnie wspierają ją także „Żak”, miesięcznik Studentów Politechniki Wrocławskiej oraz Samorząd Studencki.

Fpwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama