wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

PWR Racing Team pokazał nowy bolid [FILM]

Pokaz nowego bolidu zespołu PWR Racing Team

Studenci z zespołu PWR Racing Team zaprezentowali bolid, którym w tym roku będą się ścigali w zawodach Formuły Student.

Reklama

Wiosenna premiera nowego auta zespołu PWR Racing Team to już tradycja Politechniki Wrocławskiej. Studenci z jednego z najbardziej utytułowanych zespołów i kół naukowych uczelni pokazali konstrukcję, z którą wezmą udział w międzynarodowych wyścigach Formuły Student.

Formuła Student to międzynarodowe zawody inżynierskie, w których rywalizują studenckie zespoły z całego świata. Uczestnicy zawodów muszą zaprojektować bolid, zbudować go i osiągnąć nim jak najlepsze wyniki na torze, a także przedstawić koncepcję biznesową swojego pojazdu.

Zespół PWR Racing Team jest pierwszą polską drużyną, która zaczęła rywalizować w Formule Student. W 2009 r. studenci Politechniki Wrocławskiej zadebiutowali na zawodach w Wielkiej Brytanii, prezentując wirtualny model bolidu, a od 2010 r. regularnie budują pojazdy i startują nimi na torach w Europie i USA.

W 2017 r. wrocławianie odnieśli historyczny sukces we Włoszech. Jako pierwszy polski zespół triumfowali w zawodach Formuły Student. Oprócz zwycięstwa w klasyfikacji generalnej ekipa PWR Racing Team była najlepsza w prezentacji biznesowej i teście przyspieszenia.

Pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama