wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

PWr: „Nocne listowanie”. Oryginalne prośby do sponsorów

Od 2 do 6 grudnia potrwa kolejna edycja akcji „Nocne listowanie”, czyli pisania listów z prośbą o  wsparcie funduszu stypendialnego dla studentów z niepełnosprawnością. W związku z pandemią koronawirusa tegoroczna akcja będzie prowadzona w formule online.

Reklama

„Nocne listowanie” to projekt, który polega na pisaniu listów z prośbą o wsparcie funduszu stypendialnego dla niepełnosprawnych studentów uczących się na Politechnice Wrocławskiej. Pisma zostaną następnie wysłane do polskich firm i przedsiębiorstw.

Pomysłodawcy przedsięwzięcia są przekonani, że ręcznie pisane apele mają inny osobisty charakter i tym samym większą siłę rażenia niż anonimowe, jednorodne formuły.

Wydarzenie organizuje przez grupę wolontariuszy ze Stowarzyszenia Absolwentów PWr i Klubu Studenckiego SKOK. Zazwyczaj akcja trwała kilka godzin, a uczestnicy spotykali się w Strefie Kultury Studenckiej.

- W związku z pandemią koronawirusa musieliśmy zmienić formułę. W tym roku akcja rozpocznie się 2 grudnia o godz. 19.00 i potrwa do 6 grudnia – mówi Kamil Nawirski, sekretarz Stowarzyszenia Absolwentów PWr. – Transmisja z inauguracji prowadzona będzie w Internecie.

Jak napisać list w starym stylu

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Filip Rodzik, uczestnik paraolimpiady Rio 2016 Paralympic Games oraz reprezentant Polski na paraolimpiadzie w Tokio 2021.

Dla osób, które po raz pierwszy zaangażują się w akcje „Nocnego listowania” przygotowano prezentację, gdzie zostaną pokazane odpowiednie wzory listów i przykłady właściwego adresowania korespondencji. W trakcie trwania wydarzenia wolontariusze będą także dyżurować online i odpowiadać na wszystkie pytania uczestników codziennie od godz. 20.00 do 22.00.

W tym roku uczestnicy będą więc pisać listy w domach, a następnie przekażą je organizatorom poprzez skan lub dostarczając na uczelnię. Następnie listy trafią do przedsiębiorstw. W tym roku uczestnicy sami będą mogli też wskazać firmę, do której chcą wysłać swoje pisma.

Od 2017 roku, kiedy odbył się pierwszy maraton pisania listów „Nocne listowanie”, napisano już ponad 1000 listów i zebrano blisko 50 tys. zł.

 

Pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama