wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przyznano stypendia artystyczne prezydenta Wrocławia

Uroczystość wręczenia stypendiów prezydenta Wrocławia

– Nie ma lepiej wydanych pieniędzy niż te, które kieruje się do uzdolnionej młodzieży – podkreślał Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych podczas uroczystości wręczenia 105 dyplomów stypendialnych dla uczniów i studentów. W tym roku po raz 21. przyznano stypendia prezydenta Wrocławia w czterech kategoriach – muzyka, plastyka, teatr i balet.

Reklama

W piątek 13 października w sali wielkiej wrocławskiego Ratusza spotkało się ponad 100 najlepszych spośród najlepszych, czyli ci uczniowie i studenci, którzy swoimi artystycznymi sukcesami zapracowali na stypendium prezydenta Wrocławia. A osiągnięcia są znaczące. Wystarczy dodać, że grająca od dwóch lat na fortepianie Aleksandra Ziora zdążyła już wygrać konkursy m.in. w Łodzi i w Krakowie.

Ośmioletnia pianistka Aleksandra Ziora odebrała stypendium już po raz drugi, a uczy się w OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego

Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych wręczył dyplomy dla 64 stypendystów muzycznych, 25 plastycznych, 9 teatralnych i 7 taneczno-baletowych. Na stypendia w 2016 roku zostało przeznaczone 300 tysięcy złotych.

Na rozpoczynający się rok szkolny i akademicki złożonych zostało 207 wniosków stypendialnych, uwzględniono 105

Uczniowie i studenci otrzymają wsparcie prezydenta Wrocławia w postaci:

  • 17 stypendiów całorocznych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceów w wysokości 300 zł miesięcznie na okres 10 miesięcy (od września 2017 do czerwca 2018),
  • 18 stypendiów całorocznych dla studentów krajowych uczelni artystycznych w wysokości 400 zł miesięcznie na okres 9 miesięcy (od października 2017 do czerwca 2018),
  • 3 stypendia na studia za granicą w wysokości 600 zł miesięcznie,
  • 67 stypendiów jednorazowych w kwotach od 600 zł do 1800 zł.

Stypendystki – tancerki (od lewej): Aleksandra Kes, Marta Wróbel, Hanna Jurewicz, Kamila Bral ze Szkoły Baletowej przy Fundacji CAPITOL

Spotkanie prezydenta ze stypendystami, tradycyjnie już, zakończył koncert. Zagrały m.in. harfistka Ligia Nowak i flecistka Ewa Kasprzak.

O utalentowanych wrocławskich stypendystach, m.in. o Nel Maślance, Ewie Kasprzak i siostrach Czajka przeczytacie także w tekście Jacy są stypendyści prezydenta Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama