wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocławskie osiedla
  4. Zespół KALINA wystąpi na osiedlu Kuźniki

Tańce śląskie, Lachów sądeckich, krakowiaka i tańce rzeszowskie – tego można się spodziewać podczas koncertu Zespołu Pieśni i Tańca AWF Wrocław KALINA w sobotę 15.06 przy ul. Sarbinowskiej 10 w ramach projektu Osiedla Kultury i Sztuki 2024.

Reklama

W sobotę 15.06 na osiedlu Kuźniki będzie dużo się działo. Przy ul. Dźwirzyńskiej 3 o godz. 14 rozpocznie się coroczny Kuźnicki Festyn Osiedlowy. Gry i zabawy dla najmłodszych przeprowadzą animatorzy z Teatru Arlekin. Zestaw dmuchańców stanie między pumptrakiem (ul. Pucka) a Przedszkolem nr 5 przy ul. Dźwirzyńskiej. Będą też kucyki i elektryczne quady. Festyn potrwa do godz. 22.

Kolorowo i ludowo

Rada Osiedla Kuźniki zaprasza w międzyczasie o godz. 17 na plac SP nr 37 przy ul. Sarbinowskiej 10 na koncert Zespołu Pieśni i Tańca Akademii Wychowania Fizycznego Wrocław KALINA. W swoim programie artystycznym ma tańce narodowe oraz pieśni i tańce wielu regionów Polski. – KALINA to zespół z wieloletnią tradycją, tworzą ją niesłychanie uzdolnieni artyści. Przed nami wyjątkowo barwne wydarzenie, na które gorąco zapraszamy – zachęca Sebastian Kacperski z Dolnośląskiego Towarzystwa na Rzecz Kultury Ludowej.

KALINA koncertuje na scenach 5 kontynentów. Jest zapraszana na festiwale międzynarodowe w wielu krajach, również pozaeuropejskich, gdzie reprezentuje polską kulturę narodową i ludową. W ciągu ponad 40 lat swej działalności artystycznej zespół wystąpił na scenach: Korei Południowej, Chin, Meksyku, Egiptu, Indii, Peru i prawie wszystkich krajów europejskich.

Osiedla Kultury i Sztuki

Osiedla Kultury i Sztuki to projekt, który ma promować dolnośląskich artystów na wrocławskich osiedlach. To również forma współpracy kulturalnej realizowanej przez artystów, zespoły i grupy artystyczne, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne wspólnie z Radami Osiedli Wrocławia. Operatorem projektu jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Projekt finansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Wszystko o Zespole Pieśni i Tańca KALINA - kliknij TUTAJ

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl