4. Przygotuj się na Wszystkich Świętych z nowym biuletynem [GODZINY OTWARCIA CMENTARZY, KOMUNIKACJA, PARKINGI]
Okładka nowego numeru biuletynu www.wroclaw.pl
Okładka nowego numeru biuletynu

Z tym numerem przygotujesz się na Wszystkich Świętych - sprawdzisz godziny otwarcia cmentarzy, komunikację i parkingi. Dowiesz się też, gdzie miasto wyznaczyło punkty handlu zniczami i kwiatami. Ponadto zapowiadamy, kiedy ruszą lodowiska i podpowiadamy, jak spędzić atrakcyjnie wolny czas we Wrocławiu. Przeczytasz także o kosmicznym monitoringu podatków, jaki prowadzi Wrocław.

Biuletyn wroclaw.pl nr 106_2022.pdf from Wroclaw

Mamy we Wrocławiu kosmiczny monitoring

Już od dwóch lat Wrocław korzysta z detekcji satelitarnej, aby kontrolować powierzchnie objęte podatkiem od nieruchomości. Dzięki tej innowacyjnej metodzie kontroli wykryto jak dotąd 238 nieprawidłowości, a budżet miasta odzyska ok. 2 mln zł.

Czytaj na s. 3

Zajezdnia Borek zostanie rozbudowana

Rozpoczyna się rozbudowa zajezdni Borek. Powstanie nowa hala przeglądów i kilometr nowych torów, a także 130 miejsc dla nowoczesnych tramwajów Gamma, Pesa i Skoda, które mają obsługiwać budowane właśnie trasy na Nowy Dwór i Popowice.

Czytaj na s. 6

Powiększ obraz: Wizualizacja rozbudowy Zajezdni Borek MPK
Wizualizacja rozbudowy Zajezdni Borek

Promenada Krzycka już prawie w połowie

Promenada Krzycka będzie miała kolejny odcinek w okolicach cmentarza Ducha Świętego na Tarnogaju. Jeszcze w październiku rozpocznie się jego budowa. Powstanie trasa dla pieszych i rowerzystów, która połączy istniejące już części promenady.

Czytaj na s. 7

Tanie i szybkie ślizganie na krytych lodowiskach

Miłośnicy jazdy na łyżwach już mogą przygotowywać się do sezonu. 7 listopada Wrocławskie Centrum Treningowe Spartan otwiera dla mieszkańców kryte lodowiska przy ul. Wejherowskiej 34 i ul. Spiskiej 1. W tym roku, na tych, którzy nie lubią ograniczać prędkości, czeka nowość – szybkie nocne ślizganie.

Czytaj na s. 8

Informator na Wszystkich Świętych we Wrocławiu

W dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada, jak zwykle chrześcijanie tłumnie odwiedzą groby bliskich na cmentarzach. W jakich godzinach będą otwarte wrocławskie nekropolie? Gdzie kupimy znicze i kwiaty? Jak kursować będzie komunikacja miejska w okresie świątecznym? Przeczytaj nasz informator.

Czytaj na s. 9-11

Powiększ obraz: Na zdjęciu wkładka z biuletynu z mapką komunikacji na Wszystkich Świętych Oleksandr Poliakovsky
Na zdjęciu wkładka z biuletynu z mapką komunikacji na Wszystkich Świętych

Zbadaj piersi w październiku, a potem - co miesiąc

Rocznie w Polsce rejestruje się ok. 19 tys. nowych zachorowań na raka piersi. Warto się badać! Szczególnie przypominamy o tym w październiku – miesiącu świadomości raka piersi. Wrocławianki mogą nauczyć się samobadania i skonsultować się bezpłatnie w 10 punktach w mieście.

Czytaj na s. 14

Powiększ obraz: Na zdjęciu kobieta w czasie badania mammografem AdobeStock
Na zdjęciu kobieta w czasie badania mammografem

Zapisz się na WrocWalk Marathon i zgarnij medal

W Dzień Niepodległości na ulice Wrocławia wraca wyjątkowe wydarzenie – czwarta edycja WrocWalk Marathonu, pierwszego w Polsce spaceru na medal. Poznaj zasady i wyrusz w niezwykłą podróż najciekawszymi zakamarkami miasta. Wcześniej zapisz się na www.wrocwalkmarathon.pl. Zostało tylko 400 miejsc.

Czytaj na s. 16

Dołącz do morsów: właśnie rusza nowy sezon

Morsy z Wrocławia 23 października oficjalnie rozpoczęły sezon 2022/2023 na kąpielisku Morskie Oko. Było dużo zabawy, eleganckich ubrań i dobrego humoru. Weekend wcześniej w zimnej wodzie hartowały się w wodospadzie w Przesiece.

Czytaj na s. 19

Co słychać na wrocławskich osiedlach

SOŁTYSOWICE: Od listopada mają nowy żłobek i bibliotekę

Ponad 150 dzieci pójdzie w listopadzie do nowego miejskiego żłobka na Sołtysowicach. Są jeszcze miejsca w dwóch grupach. W tym samym obiekcie otworzy się filia biblioteki miejskiej.

STABŁOWICE: Nowe centrum handlowo-usługowe już działa

Jako pierwszy w nowym centrum handlowo-usługowym u zbiegu ulic Wojanowskiej i Arbuzowej na osiedlu Stabłowice pojawił się pawilon. Na razie otwarto w nim drogerię. W ciągu roku zostanie też wyremontowana wybrzuszona ul. Arbuzowa.

Powiększ obraz: Na zdjęciu hostessy rozdające biuletyn
Oleksandr Poliakovsky

Ponadto w najnowszym biuletynie

• Dodatek elektryczny – sprawdź warunki
  • Jak możesz pomóc osobom w kryzysie psychicznym?
  • Powstańców Śl./Swobodna: 1067 rowerów na godzinę
  • Tak, dzięki wam, zmieniło się podwórko na Pobożnego
  • Resort obrony zaprasza NGO-sy na seminarium
  • SPP: mobilnie, czyli wygodnie