wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:33

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Przygotowania do Wielkanocy. Kolejki do spowiedzi, porządki w świątyniach
Kliknij, aby powiększyć
Przygotowania do świat wielkanocnych w katedrze we Wrocławiu. Trwają ostatnie porządki... Magda Pasiewcz / www.wroclaw.pl
Przygotowania do świat wielkanocnych w katedrze we Wrocławiu. Trwają ostatnie porządki...

Trwają przygotowania do świąt wielkanocnych we Wrocławiu. W kościołach aranżowane są symboliczne groby, do wieczora przysłonięte są krucyfiksy. Po południu rozpoczną się nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W kolejkach do spowiedzi trzeba odstać nawet kilkadziesiąt minut.

Reklama

Wrocławianie przygotowują się do świąt wielkanocnych. Obok prac domowych, zaplanowali udział w uroczystościach kościelnych związanych z Triuduum Paschalnym.

W piątek w świątyniach zaplanowano uroczyste nabożeństwa Drogi Krzyżowej. To podzielone na 14 stacji (wydarzeń) nabożeństwo oparte na ewangelicznych relacjach o męce i śmierci Jezusa Chrystusa.

W świątyniach są już gotowe ciemnice symbolizujące grobowiec, do którego złożono ciało Jezusa po ukrzyżowaniu.

Przygotowania do Wielkanocy obejmują również przystąpienie do spowiedzi – to obowiązek katolików. Dlatego w wielu kościołach jest więcej niż zwykle chętnych do skorzystania z sakramentu pojednania – jak w Kościele katolickim nazywana jest spowiedź.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl