4. Przebudowa żłobka przy ulicy Dokerskiej. Kiedy koniec prac?
Gruntowny remont przechodzi obecnie budynek, później robotnicy zajmą się terenem wokół nie Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

Stary budynek żłobka nr 5 przy ul. Dokerskiej na Kozanowie został rozebrany, a w jego miejscu powstaje nowy. Prace na budowie idą pełną parą i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zakończą się pod koniec tego roku.

Kompleksową przebudowę wraz z zagospodarowaniem terenu nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Obiekt będzie nowoczesny i dostosowany do osób z niepełnosprawnościami. Powstanie winda oraz panele fotowoltaiczne na dachu, dzięki którym żłobek zyska szansę na obniżenie kosztów eksploatacji oraz dostęp do bezemisyjnego źródła energii.

Jedynie fundamenty i mury zostały po starym budynku. Wykonawca pracuje nad nowymi stropami i posadzkami. Trwa zbrojenie, betonowanie i murowanie, by wzmocnić konstrukcję obiektu.
Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Budynek będzie dwukondygnacyjny i pomieści 120 dzieci

W salach, jadalniach i kuchni zostanie zamontowana klimatyzacja, a w szatniach przewijaki. Będzie także miejsce przyjazne dla matek karmiących. Przy żłobku powstaną trzy place zabaw o bezpiecznej nawierzchni. Posadzone zostaną też nowe krzewy i drzewa, a cały teren zostanie ogrodzony.

Inwestycja kosztuje 11 mln zł.