Jakość powietrza: dobra

4. Żłobek i przedszkole na Sołtysowicach. Coraz bliżej koniec prac

Żłobek i przedszkole na Sołtysowicach. Coraz bliżej koniec prac

Mateusz Lubański, Redakcja www.wroclaw.pl,

Do żłobka przy ul. Sołtysowickiej będzie uczęszczać 150 dzieci fot. facebook.com/sutrykjacek
Do żłobka przy ul. Sołtysowickiej będzie uczęszczać 150 dzieci

Trwają intensywne prace budowlane w nowym żłobku przy ulicy Sołtysowickiej 9a. Będzie tu też filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Placówka, która przyjmie 150 dzieci, jest już w stanie surowym, zamkniętym. Prace mają zakończyć się latem, a koszt inwestycji to ponad 12,3 mln zł. Budowę finansuje miasto.

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Żłobek, plac zabaw i sala dla rady osiedla

Żłobek razem z biblioteką powstaje na terenie o powierzchni 4835 mkw., z czego powierzchnia użytkowa to 1751 mkw.

W nowym, pięciooddziałowym żłobku będą m.in.: szatnie, bawialnie, sypialnie, zmywalnia, toaleta zewnętrzna dla dzieci na placu zabaw, sala do przewijania oraz magazyny. W budynku nie zabraknie też wielofunkcyjnej sali, jak i pomieszczenia dla rady osiedla.

Budynek będzie ekologiczny i energooszczędny – z zielonym dachem oraz panelami fotowoltaicznymi.

W czerwcu planujemy przeprowadzenie odbioru technicznego obiektu, żeby jesienią dzieci mogły uczęszczać do nowoczesnej placówki, która zostanie zintegrowana z biblioteką oraz nową salą dla rady osiedla.
Krzysztof Świercz, Zarząd Inwestycji Miejskich

Aktualnie obiekt jest w stanie zamkniętym – zamontowano już okna, drzwi i całą sieć instalacji wewnętrznych. Trwa układanie posadzek, a niebawem zamontowana zostanie armatura i niezbędne, nowoczesne urządzenia. Budynek został już wyposażony w systemy wentylacji i klimatyzacji.

Powiększ obraz: W budynku zamontowano już drzwi i okna fot. facebook.com/sutrykjacek
W budynku zamontowano już drzwi i okna

Podobny obiekt zbudowano na ul. Sygnałowej na wrocławskim Jagodnie. Tam zbudowano siedmiooddziałową placówkę dla 220 dzieci. Natomiast okoliczni mieszkańcy mogą skorzystać z biblioteki oraz lokalu dla rady osiedla.

To dobre rozwiązanie z punktu widzenia rad osiedli. Wykorzystywany jest jeden funkcjonalny budynek dla mieszkańców danego osiedla.
Krzysztof Świercz

Nowe przedszkole na północy

Na Sołtysowicach trwa również budowa publicznego przedszkola dla ok. 250 dzieci. Placówka powstanie w pobliżu ul. Lekcyjnej i Bagatela. Przedszkole powinno być gotowe jesienią 2022 r.

Wybudowane przez prywatnego inwestora przedszkole publiczne działa już m.in. na ul. Rezedowej. Uczęszcza tam 250 dzieci.