3. Edukacja
  5. Wkrótce kompleksowa przebudowa przedszkola przy ul. Zaporoskiej
Wejście do przedszkola nr 90 we Wrocławiu źródło: WI
Wejście do przedszkola nr 90 we Wrocławiu

Miasto szykuje się do przebudowy Przedszkola nr 90 przy ul. Zaporoskiej. W budynku zmieni się m.in. układ pomieszczeń. Rozbudowana i przebudowana zostanie także część parteru oraz piwnic.

Przedszkole po remoncie zmieni się nie do poznania. Będzie nie tylko bardziej funkcjonalne, ale też dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Obecnie miasto szuka wykonawcy tych prac.

Co się zmieni?

– Wyremontowane zostaną m.in. korytarz oraz szatnie. Przebudowa obejmie także kuchnię, gdzie dobudowane będzie pomieszczenie socjalne dla personelu kuchennego i magazynów – mówi Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji. – Całkowicie zmieni się także wejście główne od strony ul. Zaporoskiej, gdzie m.in.: zamontowana zostanie pochylnia dla osób z niepełnosprawnościami – dodaje.

W placówce powstanie także toaleta dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami, pokój intendenta, sala wielofunkcyjna, pokój logopedy i psychologa rozdzielony przegrodą mobilną z możliwością połączenia na salę terapeutyczną.

– Nie możemy już doczekać się tego remontu. Wierzymy, że po jego zakończeniu znacznie poprawi się nie tylko komfort naszych nauczycieli, ale przede wszystkim podopiecznych. Szczególnie cieszymy się z odnowionej kuchni oraz sali terapeutycznej, w której profesjonalnie będziemy pomagać przedszkolakom – mówi Beata Bernaciak, wicedyrektor placówki.

Wyremontowana zostanie także kuchnia Przedszkola nr 90, źródło: WI

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem za kilka tygodni miasto wyłoni wykonawcę inwestycji, który po podpisaniu umowy przystąpi do realizacji zadania.

Inwestycja ta, będzie jedną z wielu prowadzonych przez miasto na terenie placówek oświatowych.

Czytaj też: Nowe boisko i aula. Remonty w I LO we Wrocławiu