Nowe boisko i aula. Remonty w I LO we Wrocławiu

Wrocławskie Liceum Ogólnokształcące nr I nie tylko z nowym boiskiem i strefą rekreacyjną. W placówce odnowiona zostanie także szkolna aula.

  • Aula w I Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu, źródło: ZIM


Renowacja auli

Nowoczesna, funkcjonalna i w pełni przygotowana do organizacji szkolnych imprez, egzaminów czy występów artystycznych. Taka będzie nowa aula w I Liceum Ogólnokształcącym im. Danuty Siedzikówny "Inki" we Wrocławiu. W najbliższych dniach miasto ogłosi przetarg na jej renowację.

Jak przyznaje dyrektor placówki, Marek Sempik, nowa aula z pewnością stanie się „sercem szkoły”.

– W naszej auli planowany jest remont sceny, zamontowanie nowego nagłośnienia i oświetlenia. Dla mnie ważne jest także to, że dotychczasowy parkiet zostanie odnowiony, a nie położony całkiem nowy. To z pewnością nada temu miejscu wyjątkowy klimat – podkreśla Marek Sempik, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

Trwa remont boiska

Przypomnijmy, obecnie przy wrocławskim LO nr I przy ul. Poniatowskiego we Wrocławiu trwają prace przy budowie boiska i przyszkolnej strefy rekreacyjnej. Miasto planuje wydać na tę inwestycję ok. 1,1 miliona złotych.

Nowe boisko o wymiarach 32 x 44 m. będzie przystosowane do gry w piłkę ręczną i streetballa. Zamontowane zostaną także piłkochwyty, oświetlenie, czy monitoring, ale nie tylko.

– Będą także nowe ławki, kosze na śmieci, jak i plenerowa siłownia. Jestem pewien, że nasi uczniowie z chęcią będą z tej sportowej części korzystać. Mam nadzieję, że będzie to możliwe już we wrześniu – mówi dyrektor I LO.

Remont zarówno boiska, jak i auli zakończyć się ma przed nowym rokiem szkolnym.

Czytaj też: Przy Liceum nr I powstanie nowe boisko Zgłoś uwagę