wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 34°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przebudowa i remont szkoły na Stabłowicach

Remont dachu i przebudowa dwóch wejść do budynku – Szkoła Podstawowa nr 95 im. Jarosława Iwaszkiewicza na Stabłowicach będzie remontowana. To kolejna inwestycja oświatowa w tym roku.

Reklama

Z uwagi na zły stan techniczny dachu budynku głównego szkoły (odpadające dachówki i gąsiory – częściowo zabezpieczono dach siatką) zdecydowano o pilnym wykonaniu remontu i przebudowie dachu. Prace budowlane w Szkole Podstawowej nr 95 przy ul. Starogajowej podzielone zostały na kilka etapów, jadnak w pierwszej kolejności ekipy remontowe wejdą na dach. 

– Chodzi o między innymi częściową wymianę elementów konstrukcyjnych, impregnację przeciwpożarową i mykologiczną a także wymianę obróbek blacharskich, pokrycia lukarn, daszków, rynien i rur spustowych. Naprawione zostaną kanały wentylacyjne oraz instalacja odgromowa – wylicza Urszula Badura, dyr. Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

W drugim etapie przebudowane zostaną dwa wejście do budynku szkoły. Zostaną one zadaszone i nowe będą schody prowadzące do wejść do szkoły. Pierwszy i drugi etap ma być zrobiony do sierpnia 2020 r.

W planach są koleje prace w szkole, obejmujące m.in.: dostosowanie budynku do przepisów przeciwpożarowych wraz z przebudową klatki wejściowej, instalacje wentylacji mechanicznej, przebudowa i remont sanitariatów wraz z adaptacją sali dydaktycznej na II piętrze na sanitariaty oraz przebudowa instalacji elektrycznej.

Czytaj także: Kolejne remonty wrocławskich szkół

Szkoła w tym roku obchodzi 74-lecie

Budynek, u zbiegu ul. Starogajowej i Boguszowskiej, powstał w 1937 r. Przed wojną znajdowała się tam szkoła powszechna. W czasie II wojny światowej szkołę zamieniono na szpital wojskowy. Zaraz po wojnie szpital prowadziły tam także wojska rosyjskie.

Później budynek odzyskał swoją pierwotną funkcję. 3 września 1946 r. rozpoczęła działalność Szkoła Powszechna nr 25. Od 1948 r. w budynku było także VI Liceum Ogólnokształcące, które później przeniesiono na ul. Eluarda w Leśnicy, a następnie na ul. Hutniczą, gdzie funkcjonuje do dziś. Od 1968 r. szkoła przy ul. Starogajowej ma nr 95.

Czytaj także:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama