Kolejne remonty wrocławskich szkół

Szkoła Podstawowa nr 77 będzie miała nowy blok sportowy a X LO przejdzie remont sanitariatów, posadzeń i wejścia do szkoły. Decyzję o tych inwestycja podjęło właśnie kolegium prezydenta Wrocławia.

  • Duży remont czeka też X LO przy ul. Pieszej


W Szkole Podstawowej nr 77 przy ul . Św. Jerzego na Hubach powstanie nowy blok sportowy. Miasto przebuduje istniejące sale gimnastyczne wraz zapleczem i dostosuje do obecnych standardów. Obiekty oddano do użytku w 1985 roku i są już mocno wysłużone. Kompleksowy remont to też nowe szatnie, węzły sanitarne, posadzki, instalacje i wentylacja z odzyskiem ciepła. Uczniowie zyskają w pełni wyposażone, komfortowe zaplecze sportowe.

Przy szkołach wiele nowych obiektów sportowych powstało również na powietrzu. Uczniowie mogą już korzystać z nowoczesnych boisk przy ul. Janiszewskiego, Przystankowej i Sempołowskiej, których budowa zakończyła się w 2019 roku. Wszystkie obiekty są pokryte bezpieczną nawierzchnią, otoczone siatką zabezpieczającą (tzw. piłkochwytami). Powstała przy nich też cała infrastruktura, czyli ławki, kosze na śmieci, posadziliśmy zieleń. Kolejne boiska już są w planach.

To nie koniec dobrych informacji. – Duży remont czeka też X LO przy ul. Pieszej. Tam na korytarzach szkolnych zrobimy nowe posadzki, kompleksowo zostaną przebudowane sanitariaty, zmieni się też wejście do szkoły – napisał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia na swoim profilu w mediach społecznościowych. Obie inwestycje mają zakończyć się do końca 2020 roku.

Wrocław nie tylko remontuje szkoły ale i planuje budowę zupełnie nowych. Między innymi na Wojszycach, w pobliżu Jagodna i Brochowa powstanie zespół szkolno-przedszkolny dla 1200 uczniów. Zarząd Inwestycji Miejskich rozstrzygnął właśnie konkurs na koncepcję projektową dla tej inwestycji. Podobną placówkę miasto planuje zbudować na Ołtaszynie. Zgłoś uwagę