wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

22°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Prognoza pogody na majówkę. Będzie ciepło, ale…
Kliknij, aby powiększyć
Ludzie odpoczywający na bulwarze Dunikowskiego - zdjęcie ilustracyjne fot. Tomasz Hołod
Ludzie odpoczywający na bulwarze Dunikowskiego - zdjęcie ilustracyjne

… ale nie przez cały czas, choć na szczęście nie ma mowy także o przenikliwym chłodzie. Sprawdź, jakich temperatur możemy się spodziewać we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku w ciągu długiego weekendu, kiedy może padać i gdzie możliwe są burze.

Reklama

Długi weekend trwa od 1 (środa) do 5 (niedziela) maja. Kiedy będzie najładniej?

Najładniejsza pogoda będzie  w środę 1 maja, spodziewamy się, że termometry pokażą we Wrocławiu 25 stopni, natomiast na przedgórzu ok. 21-23.  Nie będzie padać, jedynym problemem mogą być dość silne porywy wiatru.
Anna Woźniak, synoptyczka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

A co potem?

W czwartek 2 maja na niebie pojawi się nieco więcej chmur, ale nie powinno jeszcze padać. Nadal będzie ciepło, we Wrocławiu 23 stopnie, a np. na Ziemi Kłodzkiej około 20.

Lepiej zabrać parasol

– W piątek 3 maja spodziewamy się pogorszenia pogody – ostrzega synoptyczka. – Temperatura nie powinna się zmienić, jednak może trochę padać, a na południowo-zachodnich krańcach Dolnego Śląska nie wykluczamy burz, nawet z gradem.

W sobotę 4 maja zrobi się trochę chłodniej: synoptycy przewidują, że we Wrocławiu słupki rtęci pokażą około 19 stopni, a np. w okolicach Kłodzka 17.  Może padać jeszcze bardziej niż w piątek.

– Od niedzieli znów powinno być cieplej, około 23 stopni, ale nie mamy jeszcze co do tego stuprocentowej pewności – mówi Anna Woźniak.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl