wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Progi zwalniające na ul. Świdnickiej

zdjęcie ilustracyjne, ul. Świdnicka, fot. ZDiUM

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu informuje, że od 17 sierpnia na ul. Świdnickiej (odcinek od ul. Piłsudskiego do ul. Podwale) zamontowane zostaną wyspowe progi zwalniające.

Reklama

Progi to element BRD, który ma poprawić bezpieczeństwo poprzez ograniczanie prędkości pojazdów.

– Montaż progów zostanie wykonany w nocy, nie wprowadzimy żadnych objazdów – wyjaśnia Klaudia Piątek, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Poprawa bezpieczeństwa ruchu

Dla poprawy bezpieczeństwa ruchu, pod koniec sierpnia ubiegłego roku, wdrożono w terenie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

– Niestety obserwujemy znaczne przekraczanie prędkości przez kierowców na niektórych odcinkach ul. Świdnickiej i brak skuteczności egzekwowania przepisów w tym zakresie przez Policję – dodaje Andrzej Brzoza z Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Dlatego też, aby ograniczyć prawdopodobieństwo wystąpienia tego typu zdarzeń, do czasu wdrożenia docelowych rozwiązań, zdecydowano się na montaż kompletu wyspowych progów zwalniających, które wymuszą na kierowcach przestrzeganie wyniesionej w terenie prędkości. Progi nie będą stanowiły przeszkody dla pojazdów komunikacji zbiorowej.

Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego składającą się m.in.
z przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej czy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Podobne rozwiązania są z powodzeniem stosowane w innych lokalizacjach we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama