4. Produkty „Made in Dolny Śląsk” na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu
Na zdjęciu wejście na Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu, ulica Świdnicka. Zdjęcie ilustracyjne Oleksandr Poliakovsky - www.wroclaw.pl

Szukacie produktów regionalnych? Na tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym swoje wyroby prezentuje ponad 20 wystawców z całego województwa. W tym roku dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego i miasta Wrocław na jarmarku znaleźć można także stanowisko prezentujące produkty regionalne i smaki Dolnego Śląska.

Wśród producentów których produkty można spotkać na stoisku regionu są producenci rękodzieła Rest at Home, Ślężański, Mamfika, Kaczawskie Skrzaty, producenci ceramiki z Bolesławca i Dobkowa, Huta Julia, czy Granitowa Galeria.

- Klienci najczęściej szukają przede wszystkim praktycznych upominków, które są przydatne na co dzień, np. świeżo palonych kaw, herbat czy miodów. Niezmiennie popularne są przetwory, produkowane z owoców i warzyw z naszej okolicy. Drugi ważny aspekt, to oryginalność, i tu z pomocą przychodzi np. ręcznie robiona biżuteria bazująca na np. minerałach wydobywanych pod Ślężą, której nie znajdziemy w popularnych sieciówkach czy ofertach z importu. Często komponujemy zestawy prezentowe właśnie z tych produktów, ciastka, przetwory, butelka dobrego wina z pobliskiej winnicy - wyjaśnia Ewelina Staniszewska - Grudzińska, właścicielka sklepu Ślężański w Sobótce.

Dla poszukiwaczy dolnośląskich smaków ofertę przygotowali m.in. Dziki Zwierz, piekarnia Vitafit, Sznajderowie - producenci kiszonek , czy Dyniowy Zakątek. Dostępne są też cieszące się dużym zainteresowaniem Pierniki Wrocławskie. Ciekawostką jest też nagrodzony podczas tegorocznych dożynek wojewódzkich jabłkowy grzaniec bezalkoholowy od pani Barbary Banaś, który cieszy się dużym zainteresowaniem gości.

Domek z produktami regionalnymi i smakami Dolnego Śląska będzie funkcjonował na wrocławskim jarmarku bożonarodzeniowym do 23 grudnia 2022r i jest otwarty codziennie do godziny 21.00. Stoisko z produktami o nr 168 można znaleźć nieopodal fontanny na wrocławskim Rynku.

Źródło: Dolnośląska Organizacja Turystyczna