wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Premiery kinowe od 19 lipca

Kadr z filmu „Król Lew”

W ten weekend najbardziej wyczekiwany „Król Lew” z dubbingiem albo bez, jeśli chcemy posłuchać oryginalnych anglojęzycznych aktorów, komedia francuski sequel „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”, dokument o Diego Maradonie „Diego”, czy fabuła o zawodnikach sportów walki „Fighter”. A od czwartku dla wszystkich spragnionych wielkiego artystycznego kina 19. edycja Festiwalu Nowe Horyzonty!

Reklama

Król Lew

Król Lew (dubbing)

Termin od 18 lipca 2019 do 25 lipca 2019

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Nowa wersja dawnego wielkiego hitu kinowego Disneya pamiętnego nie tylko ze względu na wzruszającą historię młodego lwa Simby, jego przyjaźni, miłości, nadziei, która nigdy nie umiera i walce ze złem oraz triumfie dobra. Ale też wciąż granej pięknej oscarowej piosenki Eltona Johna „Can you feel the love tonight”. Tym razem zaśpiewała (i zagrała młodą lwicę) Beyonce, obrazy są imponujące, ale recenzje letnie. Choć fani i tak, zaopatrzeni w chusteczki higieniczne, ruszą do kin. 

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

Komedia / Inne
Termin od 19 lipca 2019 do 25 lipca 2019

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Sequel jednego z największych hitów komediowych Francji, czyli opowieści o tym, jak cztery córki konserwatywnych rodziców (zwłaszcza ojca) wybierają sobie absztyfikantów nie do końca odpowiadających wyobrażeniom rodzicielskim (arabskiego, żydowskiego, azjatyckiego, afrykańskiego pochodzenia). Poważne konflikty udało się zażegnać, a zięciowie, początkowo średnio współpracujący ze sobą, okazali się zwartą drużyną. W części drugiej pojawia się kolejny problem. Ukochane córki pragną podążyć za mężami do krajów, z którymi czują związek – Algierii, Izraela, Chin i Indii. Jak zatrzymać młodych we Francji? Rodzice będą musieli mocno główkować.  

Diego

Diego

Termin od 19 lipca 2019 do 25 lipca 2019

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Wszyscy pamiętamy wielkiego piłkarza i nie mniej wybitnego blagiera, który o strzelonym przez siebie ręką golu (w meczu Argentyna-Anglia w 1986 roku) mówił, że kierował nią Bóg. W swoim dokumencie Asif Kapadia opowiada o tym, jak z młodego, utalentowanego, głodnego sukcesu piłkarza, który trafił do SSC Napoli Diego Maradona najpierw zrobił oszałamiającą karierę, a jednocześnie stopniowo popadał w rozmaite uzależnienia, które, razem z oskarżeniami o kontakty z mafią, ostatecznie pogrzebały niezwykłą karierę, zaś degrengoladę Argentyńczyka z zażenowaniem oglądał cały świat. Portret sportowca nakreślony bardzo wyraziście.  

Fighter

Fighter

Termin od 19 lipca 2019 do 25 lipca 2019

Miejsce Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Zobacz

Wielka kariera w sporcie, sukcesy, piękna kobieta, walka o mistrzowski pas. To wszystko miał zawodnik MMA Tomek Janicki. Ale nawet najlepsza kariera może się załamać. najważniejsze, by nie załamał się sportowiec, więc Janicki walczy o powrót na ring i próbuje ułożyć na nowo swoje życie zawodowe i prywatne. Polska odpowiedź na amerykańskie filmy o bokserach i mistrzach MMA. W roli dwóch rywali Piotr Stramowski i Mikołaj Roznerski, partnerują im Aleksandra Szwed i Katarzyna Maciąg. Plus dynamiczne zdjęcia z ringu i bokserskie przygotowanie obydwu aktorów.

Festiwal Nowe Horyzonty

19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

Wykład / Wydarzenie kinowe
Termin od 25 lipca 2019 do 4 sierpnia 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

19. edycja rusza 25 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Obejrzymy 223 pełnometrażowe filmy z 54 krajów, w tym zarówno hity z festiwali w Berlinie i Cannes, nowohoryzontowe odkrycia, a także polskie premiery. Na otwarcie „Portret kobiety w ogniu” Céline Sciammy, na zakończenie nowy obraz Quentina Tarantino „Pewnego razu... w Hollywood”, a w Rynku codziennie darmowe seanse.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama