3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Wystawa prac uczniów w Nowy Horyzontach potrwa dłużej
Wystawa prac uczniów w kinie Nowe Horyzonty; laureatka konkursu fot. SP nr 97, Magdalena Pasiewicz
Wystawa prac uczniów w kinie Nowe Horyzonty; laureatka konkursu

Szkoła Podstawowa nr 97 przy ul. Prostej we Wrocławiu zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów podstawówek z powiatu wrocławskiego. Zadaniem dzieci było stworzenie portretu lisa Witalisa i Pana Kleksa, czyli bohaterów twórczości Jana Brzechwy. Mieszkańcy mogą je zobaczyć na wystawie w kinie Nowe Horyzonty, gdzie czeka na nich niespodzianka.

W kinie NH czeka na Was konkurs

W grudniu Szkoła Podstawowa nr 97 przy ul. Prostej zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów podstawówek z powiatu wrocławskiego. Wzięło w nim udział 120 dzieci. Ich zadaniem było stworzenie portretu lisa Witalisa (klasy I-III) i Pana Kleksa (klasy IV-VIII), czyli bohaterów twórczości Jana Brzechwy. Pisaliśmy o tym tutaj.

Laureaci, oprócz nagród rzeczowych, mogą pochwalić się swoimi pracami z mieszkańcami Wrocławia. Zostały one pokazane na wystawie w kinie Nowe Horyzonty, która będzie wisiała jeszcze przez ok. tydzień.

To nie wszystko! Na wystawie czeka na Was konkurs – wybierzcie pracę, która podoba Wam się najbardziej i napiszcie dlaczego dodając komentarz pod zdjęciem plakatu na facebooku lub instagramie szkoły. Szczegóły na poniższym plakacie.