3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Uczniowie w konkursie plastycznym. Prace

Szkoła Podstawowa nr 97 przy ul. Prostej zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów podstawówek z powiatu wrocławskiego. Zadaniem dzieci było stworzenie portretu lisa Witalisa i Pana Kleksa, czyli bohaterów twórczości Jana Brzechwy. W czwartek (21 grudnia) odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Zobaczcie zdjęcia prac uczniów!

Ale mamy zdolnych uczniów!

W drugiej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Nasze spotkania z twórczością Jana Brzechwy” wzięło udział ponad 120 uczniów szkół podstawowych z powiatu wrocławskiego. Ich zadaniem było przygotowanie portretu lisa Witalisa (klasy I-III) i Pana Kleksa (klasy IV-VIII). Do wyboru były trzy techniki wykonania pracy: rysunek, grafika i malarstwo.

Wybór najlepszych prac nie był łatwy, gdyż poziom był dość wyrównany. Komisja starała się nagrodzić te najbardziej unikatowe, w których widać było oryginalność i staranność wykonania. Zaskoczyło mnie to, iż prawie wszystkie prace były rysunkami lub dziełami malarskimi, natomiast tylko kilka wykonano techniką grafiki.
Katarzyna Fudali, organizatorka konkursu, nauczycielka z SP 97 im. Brzechwy

Podczas oceny prac komisja konkursowa rozpatrywała takie kryteria jak:

• kreatywność,
  • oryginalność,
  • zgodność z tematem,
  • estetyka pracy,
  • wyrazistość i przejrzystość pracy.

Laureaci, oprócz nagród rzeczowych, wśród których były bilety do Kina Nowe Horyzonty, mogą pochwalić się swoimi pracami z mieszkańcami Wrocławia. Zostaną one pokazane na wystawie w kinie NH przy okazji premiery filmu o Kleksie.

Zobaczcie zdjęcia prac uczniów!