wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Pozbierają śmieci – dostaną książki

W sobotę, 19 września, odbędzie się akcja „Książka za worek śmieci”. Wystarczy aktywnie włączyć się w sprzątanie terenów zielonych, aby w nagrodę otrzymać jedną z 60 książek

Reklama

Akcja sprzątania świata „Książka za worek śmieci” została zainicjowana w marcu 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę, pisarkę i eko-aktywistkę. Jej uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki - wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem za ich zaangażowanie są książki.

 Tegoroczna wrocławska odsłona akcji odbędzie się w okolicach nasypu kolejowego przy Parku Grabiszyńskim. Punkt zbiórki wyznaczono na przeciwko basenu WKS Śląsk - po drugiej stronie ulicy Racławickiej. 

 Zebrali ponad 20 ton śmieci

– Pomysł narodził się podczas festiwalu podróżniczego w Gryfinie, na którym promowałam swoją książkę – opowiada Anna Jaklewicz. – Już podczas tej pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci. Postanowiłam więc działać dalej. Ruszyłam w Polskę, żeby promować ekologiczny styl życia, a jednocześnie zachęcać do czytania. Do wspólnego sprzątania przyłączyło się blisko tysiąc osób z kilkudziesięciu miejscowości. Udało się zebrać ponad dwadzieścia ton śmieci – dodaje.

 W sobotę, 19 września, na uczestników akcji będzie czekało łącznie 60 książek. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze zarejestrują się w wydarzeniu i wezmą udział w akcji wspólnego sprzątania Wrocławia. To już druga taka akcja w stolicy Dolnego Śląska.

Szczegóły akcji "Książka za worek śmieci"

 

 

 

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama