4. Pożar w kamienicy na Księżu Małym we Wrocławiu. Ewakuowano 8 osób
akcja straży pożarnej / zdjęcie ilustracyjne fot. Oleksandr Poliakovsky
akcja straży pożarnej / zdjęcie ilustracyjne

We wtorek (28 listopada) po godz. 12 w kamienicy przy ul. Opolskiej na Księżu Małym wybuchł pożar. Na ten moment nie wiadomo co jest jego przyczyną i czy są osoby poszkodowane. Trwa akcja gaśnicza.

Pożar w kamienicy przy ul. Opolskiej we Wrocławiu

Z uzyskanych informacji wiadomo, że pali się w piwnicy budynku.

Na miejsce zadysponowano 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, przed naszym przybyciem ewakuowało się z budynku 8 osób, w tym dwoje dzieci. Ze względu na pogodę zadysponowany został autobus MPK dla osób ewakuowanych. Sytuacja jest opanowana, natomiast trwa dogaszanie i oddymianie.
Damian Górka z Komendy Straży Pożarnej we Wrocławiu

– Na chwilę obecną nie ma informacji o osobach poszkodowanych ani o przyczynie pożaru – dodaje rzecznik.

Aktualizacja, godz. 13:55

Akcja służb zakończyła się, lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.