wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Pożar na dworcu Świebodzkim - jedna osoba nie żyje

zdjęcie ilustracyjne

Kilkanaście zastępów straży pożarnej brało udział w trudne akcji gaszenia pożaru strzelnicy na dworcu Świebodzkim. Dziewięć osób zostało rannych, jedna niestety nie żyje. 

Reklama

Ogień wybuch około godz. 17.00. Powierzchnia lokalu objętego pożarem to około 200 metrów kwadratowych. Paliła się strzelnica położona w pomieszczeniach piwnicznych dworca Wrocław Świebodzki. Trudny teren, do tego duże zadymienie a w środku amunicja. - Akcja gaśnicza była mocno utrudniona, bo strażacy musieli zachować szczególną ostrożność z uwagi na znajdującą się na strzelnicy amunicję - mówi Tomasz Szwajnos, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu

Dziewięć osób z mniejszymi lub większymi poparzeniami opuściło pomieszczenia przed przybyciem strażaków. Niestety 40-letniego mężczyzny, którego strażacy wynieśli już bez oznak życiowych, mimo podjętej resuscytacji, nie udało się uratować.

Z budynku dworca ewakuowano m.in. klientów Kolejkowa, hostelu oraz teatru. Część pl. Orląt Lwowskich i ulicy Robotniczej zostało zamknięte dla ruchu. Autobusy linii 106, 148, 149 przez ponad 3 godziny jeździły objazdem przez pl. Jana Pawła II i ul. Legnicką.

Akcja zakończyła się przed godz. 21. 


Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama