°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. We Wrocławiu powstanie kolejny skatepark. Tym razem przy ul. Wałbrzyskiej na Klecinie
Na zdjęciu ilustracyjnym jedna z akrobacji, którą można wykonać na deskorolce fot. Shutterstock
Na zdjęciu ilustracyjnym jedna z akrobacji, którą można wykonać na deskorolce

Kolejna dobra wiadomość dla miłośników skateparków we Wrocławiu. W połowie października 2022 r. na Pilczycach rozpoczęła się budowa nowego miejsca dla skejtów. Obecnie Zarząd Inwestycji Miejskich (ZIM) ogłosił przetarg na realizację kolejnego miejsca dla pasjonatów jazdy na deskorolkach czy hulajnogach. Tym razem nowy obiekt ma powstać przy ul. Wałbrzyskiej na Klecinie. Kiedy rozpoczęcie prac i otwarcie nowego skateparku we Wrocławiu?

Na Klecinie, w okolicach ulic Wałbrzyskiej i Waflowej, tuż obok budynku Szkoły Podstawowej nr 42 powstanie nowy skatepark. Obecnie w miejscu planowanej inwestycji znajduje się niezagospodarowany teren zarośnięty częściowo trawą.

Zarząd Inwestycji Miejskich podjął właśnie decyzję o ogłoszeniu przetargu na realizację skateparku w tym miejscu. Obiekt zostanie wybudowany na powierzchni ok. 210 metrów kwadratowych.

Skatepark przy ul. Wałbrzyskiej we Wrocławiu. Co powstanie?

Projekt zakłada, że w pierwszym etapie powstanie m.in.:

• rynna z rampą;
  • box do zjeżdżania;
  • piramidy do skakania;
  • inne przeszkody

Następnie, w miarę możliwości miejsce będzie rozbudowywane.

Skatepark na Klecinie we Wrocławiu. Kiedy otwarcie?

Budowa skateparku na Klecinie to inwestycja z Funduszu Osiedlowego. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 6 miesięcy na realizację zadania. Powinien zostać otwarty jeszcze w 2023 r.