wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Ponad 6000 nowych miejsc w przedszkolach powstało w ciągu ostatnich 5 lat [NOWY BIULETYN]
Dzieci z Przedszkola nr 24 przy ul. Dębickiej Oleksandr Poliakovsky
Dzieci z Przedszkola nr 24 przy ul. Dębickiej

Zwiększanie liczby miejsc dla dzieci we wrocławskich przedszkolach jest jednym z najważniejszych zadań edukacyjnych miasta. Dlatego z roku na rok przybywa miejsc dla najmłodszych. Nowe placówki powstają na rozwijających się osiedlach, gdzie zapotrzebowanie na nie jest największe. W tym numerze biuletynu przypominamy o zbliżającej się rekrutacji do przedszkoli, a także zachęcamy do zapoznania się z nową akcją „Legalna taksówka”.

Reklama

biuletyn wroclaw_pl Nr10 123 2023.pdf 

Każdy pasażer może teraz szybko i łatwo sprawdzić, czy taksówka z której korzysta, jest legalna. Wystarczy zeskanować kod QR z nowej naklejki na taksówce lub wejść na www.wroclaw.pl/taxi i sprawdzić, czy dany pojazd jest zarejestrowany w bazie legalnie działających we Wrocławiu taksówek. To prosta akcja, ale za nią kryje się nasze bezpieczeństwo, zdrowie i życie. Zobaczcie, o czym jeszcze piszemy w nowym numerze biuletynu.

Kolejność płacenie: dowód, PIN i zielony

Co trzeci 15-latek próbował alkoholu, a w grupie 17-latków 90 proc. zna jego działanie na sobie. Tak wynika z badań. Wrocław stawia na edukację sprzedawców i aktywną postawę mieszkańców – wyjaśnia Joanna Nyczak w rozmowie z Anną Aleksandrowicz.

Czytaj na s. 3

Wiosną rozpoczną się nasadzenia w całym mieście

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny 21 marca, ale nie tylko z tego powodu Wrocław się zazieleni. W marcu Zarząd Zieleni Miejskiej wyłoni wykonawcę, a już w kwietniu ruszą wiosenne nasadzenia w całym mieście. Gdzie w tym roku pojawią się tysiące nowych drzew, krzewów, bylin i pnączy?

Czytaj na s. 4

Osiołek nie zdobył Oscara, ale i tak naprawi świat

Co prawda film Jerzego Skolimowskiego „IO” nie zdobył Oscara, ale zachwycił amerykańskich krytyków i dał do myślenia publiczności. O tym, skąd wziął się pomysł na film, dlaczego powinniśmy zastanowić się nad tym, jak traktujemy swoją planetę i mieszkające na niej zwierzęta i jak mądre są osły z reżyserem rozmawia Magdalena Talik.

Czytaj na s. 8

Legalna taksówka – zeskanuj kod, zanim wsiądziesz

Jak się przekonać, że wsiadamy do właściwego pojazdu? Urząd Miejski Wrocławia udostępnił narzędzie, dzięki któremu szybko i łatwo sprawdzimy, czy taksówka jest legalna. Wystarczy zeskanować kod QR z nowej naklejki na taksówce lub wejść na www.wroclaw.pl/taxi i sprawdzić, czy dany pojazd jest zarejestrowany w bazie legalnie działających we Wrocławiu taksówek.

Czytaj na s. 10-11

Coraz więcej miejsc we wrocławskich przedszkolach

We Wrocławiu trwa budowa 6 publicznych przedszkoli dla 1300 maluchów. Cztery z nich: 111 przy ul. Asfaltowej, 141 przy al. Hallera, LaFi przy ul. Lekcyjnej i Wrocławskie Skauty VII przy ul. Marszowickiej, jako nowe, biorą udział w tegorocznej rekrutacji do przedszkoli. Rozpocznie się ona 22.03 na rekrutacje.edu.pl i cała zostanie przeprowadzona w internecie.

Czytaj na s. 14-15

Poznaj swoje emocje i mocne strony na warsztatach

Od 16 marca uczniowie klas 1-3 z wrocławskich podstawówek będą mogli wziąć udział w dwóch warsztatach ,,Emocje – chcę je poznać” i „Moje mocne strony”. Prowadzone są w ramach programu RAZEM Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego przez studentki psychologii – Yevheniię Dominę oraz Paulinę Wajzer.

Czytaj na s. 16

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

PRZEDMIEŚCIE ŚWIDNICKIE: Na nowym placu zabaw dzieci nie zaznają nudy

Plac zabaw ze zjeżdżalniami i przeszkodami, takimi jak: ruchomy mostek, pionowa drabinka, a także piramida linowa, po której można się wspinać i oglądać świat z wysoka. To tylko niektóre atrakcje, które powstały na wyremontowanym, dostępnym dla wszystkich skwerze u zbiegu ulic Pszennej i Jęczmiennej.

Czytaj na s. 13

STARE MIASTO: Rusza sezon jarmarkowy, gośćmi będą też alpaki

Przez trzy dni będzie można skosztować smakowitego kunsztu szefów kuchni z całej Polski. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych i wizyty... alpak. A wszystko to dzięki Wrocławskiemu Smacznemu Weekendowi, który od 17 do 19 marca zagości na pl. Nowy Targ.

Czytaj na s. 13

Ponadto w najnowszym biuletynie:

 • Zmień piec: Zgarnij aż 10 tys. zł!
 • Nauczą się uprawy winorośli i prowadzenia winnicy
 • Wybrano, jak możemy spędzać czas na osiedlach
 • Remont ul. Pomorskiej idzie pełną parą
 • Zbudują azyl i oświetlenie na ul. Kurpiów
 • Dawny szpital stał się domem dla królowej nauk
 • Zdrowe środowisko naturalne to zdrowy człowiek
 • Jedyna elektromonterka we wrocławskim MPK
 • NFZ pomoże dobrać ci dietę
 • „Pan Tadeusz” specjalnie dla uczniów
 • Śląsk Wrocław Amp Futbol w Ekstraklasie
 • Wrocławska Krzyżówka

Sprawdź, gdzie dostać drukowany biuletyn wroclaw.pl [KLIKNIJ]

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl