wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W piątek po raz osiemnasty Polonez dla Fredry w Rynku

Już w piątek o 12.00 kolejny Polonez dla Fredry.

2 lutego 2018 r. o godzinie 12.00 po raz osiemnasty tysiące maturzystów zatańczą Poloneza dla Fredry na wrocławskim Rynku. Tradycja głosi, że taniec dla hrabiego przynosi szczęście podczas egzaminu dojrzałości.

Reklama

Pierwszego poloneza w 2011 r. na wrocławskim rynku zatańczyło kilkanaście par. Przez lata wydarzenie bardzo się rozrosło i zyskało na popularności. W 2002 roku w tańcu wzięło udział 700 osób, a w 2005 r. już ponad 3 tysiące. Wielu przybywa na spotkanie w szkolnych mundurkach, niektórzy przynoszą transparenty i tablice z nazwami szkół.

W zeszłym roku w tanecznym korowodzie, w takt „Poloneza Noworocznego” skomponowanego przez wrocławianina Mariana Waśkiewicza, zatańczyło blisko 2 tys. maturzystów z Wrocławia oraz z okolic. Według niepisanej tradycji ci, którzy zatańczą poloneza przed spoglądającym z cokołu hrabią Aleksandrem Fredro, bez żadnych problemów zdadzą maturę.

Na czele tegorocznego korowodu – jak co roku – staną prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz redaktor naczelny organizatora – wrocławskiej „Gazety Wyborczej” – Leszek Frelich w parach z uczennicami. Partnerami wydarzenia są Dolnośląska Szkoła Wyższa i Uniwersytet Przyrodniczy.

18. Polonez dla Fredry

Eventy
Termin 2 lutego 2018 12:00

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Zobacz

– Nasz „dorosły” polonez nie musi być całkiem „na poważnie” – mile widziani będą tancerze, którzy przebiorą się kolorowo i oryginalnie – słyszymy od organizatorów. Po odtańczeniu Poloneza wszyscy uczestnicy staną do pamiątkowego, grupowego zdjęcia.

Tak maturzyści tańczyli Poloneza dla Fredry w 2017 roku.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama