wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Politechnika Wrocławska: Seria dużych sukcesów naukowców i studentów

Studenci Politechniki Wrocławskiej już drugi raz wygrali w T-Mobile Ligi Akademickiej „League of Legends”, fot. mc/pwr

Władze Politechniki Wrocławskiej mają czym się chwalić w ostatnim tygodniu. Młodzi konstruktorzy przywieźli aż dziewięć medali z zawodów w USA, a pracownicy naukowi uzyskali dotacje liczone w milionach złotych.

Reklama

Kolejne roczniki studentów z Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Wrocławskiej przyzwyczaiły obserwatorów z branży lotniczej, że z zawodów w Stanach Zjednoczonych nie wracają z pustymi rękoma. Tym razem wrocławianie wzięli udział w imprezach w Fort Worth w stanie Teksach oraz w kalifornijskim Van Nuys. Ich samoloty startowały w kategoriach Micro i Advanced. Studenci Politechniki przywieźli z nich w sumie dziewięć medali.

„Inżynierzy” triumfowali w Lidze Akademickiej

Studenci Politechniki okazali się wyjątkowo niegościnni i wygrywali także na własnym podwórku. Wrocławianie byli najlepsi w finale T-Mobile Ligi Akademickiej „League of Legends”. Ostatnim akordem rozpisanych na osiem tygodni rozgrywek e-sportowych z udziałem 16 ekip były zawody we Wrocławiu. Po raz drugi z rzędu triumfował zespół „Inżynierzy” z Politechniki Wrocławskiej, który w wielkim finale pokonał „Lwy” z Politechniki Gdańskiej.

Miliony na badania z Narodowego Centrum Nauki

Największy ciężar w tej serii mają osiągnięcia naukowców – uczestników konkursów Opus, Sonata i Preludium, firmowanych przez Narodowe Centrum Nauki.

NCN ogłosiło listy laureatów, na których podzieliło w sumie ponad 410 mln zł. Wśród nich jest 12 naukowców z Politechniki Wrocławskiej, którzy na realizację swoich projektów badawczych otrzymali ponad 9,5 mln zł.

Pełna lista laureatów dostępna na stronie Narodowego Centrum Nauki.

PWr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama