4. Policyjni Łowcy Głów złapali groźnego przestępcę, który organizował bójki we Wrocławiu
Podczas zatrzymania mężczyzna był całkowicie zaskoczony obecnością policji. Na zdjęciu zatrzymany 36-latek fot. policja we Wrocławiu

36-letni przestępca od wielu lat ukrywał się przed policjantami. Był poszukiwany listem gończym i europejskim nakazem aresztowania. Sąd już przed laty uznał go odpowiedzialnym za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się udziałem i organizowaniem bójek w latach 2011 i 2012 na terenie Wrocławia. W końcu wpadł. Zatrzymali go Łowcy Głów z Wrocławia.

Łowcy Głów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zajmują się ściganiem sprawców najgroźniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym, często z użyciem broni palnej.

Specjalizują się w poszukiwaniach m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Działają na terenie całego kraju i współdziałają z policjami zagranicznymi. Na swoim koncie mają już zatrzymanie wielu poszukiwanych.

Ponad rok policja poszukiwała wrocławskiego 36-letniego przestępcę, który kierował w latach 2011-2012 zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się organizowaniem bójek, które miały miejsce na terenie Wrocławia.

Zdarzenia te związane były prawdopodobnie z porachunkami wrocławskich grup przestępczych z tych lat. Ze względu na wagę sprawy zajęli się nią wrocławscy Łowcy Głów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Powiększ obraz: Na zdjęciu widać 36-latka zatrzymanego przez Łowców Głów z Wrocławia fot. policja we Wrocławiu
Na zdjęciu widać 36-latka zatrzymanego przez Łowców Głów z Wrocławia

- Poszukiwany mężczyzna często zmieniał swoje miejsce ukrywania się, w tym przebywał cyklicznie na terenie Niemiec. Od momentu wydania wobec niego listu gończego i europejskiego nakazu aresztował stał się bardzo czujny, wykorzystywał swoje środowisko przestępcze do ukrywania się przed organami ściągania. Zaawansowane metody i upór wrocławskich poszukiwaczy pozwolił namierzyć poszukiwanego w chwili, kiedy spędzał on beztrosko czas na terenie powiatu leszczyńskiego - opowiada asp. Aleksandra Pieprzycka z wrocławskiej policji.

Podczas zatrzymania mężczyzna był całkowicie zaskoczony obecnością policji w tym miejscu. Teraz będzie odbywał karę 2,5 roku pozbawienia wolności za zarzucane mu czyny.

Źródło: wrocławska policja