wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Pogoda na niedzielę. Ostrzeżenie IMGW dla Wrocławia i regionu [PROGNOZA 20-22 sierpnia]
Dzieci w strumieniach wody na rynku we Wrocławiu Oleksandr Poliakovsky
Dzieci w strumieniach wody na rynku we Wrocławiu

Upalna niedziela przed nami! Zobaczcie prognozę dla Wrocławia i Sudetów. IMGW - Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie o upałach. A jaka będzie pogoda na najbliższe dni? Zobaczcie szczegóły.

Reklama

Ekstremalnie wysokie temperatury we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. IMGW - Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie o upałach. Alert obowiązuje do niedzieli, 20 sierpnia, do godz. 19. Sprawdź prognozę pogody dla Wrocławia, regionu oraz Sudetów i Przedgórza Sudeckiego.

Jaka będzie pogoda w niedzielę 20 sierpnia? 

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo wzrastające do dużego. Początkowo lokalnie silne zamglenia. Później przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm, głównie na zachodzie i w centrum regionu. Temperatura maksymalna od 29°C do 32°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu oraz początkowo burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h – informuje IMGW.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego w niedzielę 20 sierpnia

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Początkowo miejscami silne zamglenia, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do około 600 m. Później przelotne opady deszczu i burze, punktowo z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C.

Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 75 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

- W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu oraz początkowo burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

Prognoza pogody we Wrocławiu na poniedziałek i wtorek 21 i 22 sierpnia

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 65 km/h.

- W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby, północno-zachodni – informuje IMGW.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl