4. Pogoda na sobotę i niedzielę. Ostrzeżenie IMGW dla Wrocławia i regionu 19 sierpnia
Mężczyźni i kobiety siedzą na trawie, obok leżą rowery, ludzie na kąpią się na basenie Tomasz Holod/wroclaw.pl

Ekstremalnie wysokie temperatury we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. IMGW - Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie o upałach. Alert obowiązuje od soboty - 19 sierpnia, od godz. 12 aż do niedzieli, 20 sierpnia, do godz. 19. Sprawdź szczegółową prognozę pogody dla Wrocławia, regionu oraz Sudetów i Przedgórza Sudeckiego na sobotę i niedzielę.

Pogoda we Wrocławiu 19-20 sierpnia. Meteorolodzy ostrzegają przed upałami

Ostrzeżenia meteorologiczne: upał.

• Stopień: 2
  • Prawdopodobieństwo 80%
  • Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.

Ostrzeżenie jest ważne ważne:

• Od: 2023-08-19 12:00 do 2023-08-20 19:00

Pogoda we Wrocławiu 19 sierpnia. Będą upały!

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu, głównie na wschodzie regionu, miejscami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu, niewykluczone także burze oraz grad. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 800 m. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do około 10 mm.
Temperatura maksymalna od 29°C do 31°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h - informuje IMGW.
W nocy zachmurzenie małe, nad ranem wzrastające od zachodu regionu do umiarkowanego, miejscami dużego. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego 19 sierpnia.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu, głównie na wschodzie regionu, miejscami duże z przelotnymi opadami deszczu lub burzami, możliwy grad. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 26°C do 29°C.
- Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu (głównie we wschodniej partii gór) miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze i grad. Temperatura od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h - informuje IMGW.
W nocy zachmurzenie małe, nad ranem wzrastające od zachodu regionu do umiarkowanego, miejscami dużego. Lokalnie w obniżeniach terenu wystąpi mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 14°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

Pogoda we Wrocławiu 20 sierpnia.

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Po południu, lokalnie, możliwe przelotne opady deszczu i burze, punktowo z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 30°C do 32°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu oraz początkowo burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego 20 sierpnia.

Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po południu możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże i tam możliwe przelotne opady deszczu oraz początkowo burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz w porywach do 60 km/h. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, w czasie burz w porywach do 60 km/h.