wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Konkursy
  4. Podwójne zaproszenia na koncert kończący wakacje przed Centrum Historii Zajezdnia [ZAKOŃCZONY]

Podwójne zaproszenia na koncert kończący wakacje przed Centrum Historii Zajezdnia [ZAKOŃCZONY]

Magdalena Talik,

Na zdjęciu publiczność przed sceną przy Centrum Historii Zajezdnia fot. CH Zajezdnia/Wojciech Dziadosz
Na zdjęciu publiczność przed sceną przy Centrum Historii Zajezdnia

W sobotę, 26 sierpnia Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na specjalny koncert na zakończenie wakacji, a na scenie gwiazdy polskiego rocka, rapu, jazzu i reggae. W wyjątkowym miejscu, w którym tworzyła się wrocławska „Solidarność“ zagrają m.in. Józef Skrzek z Maciejem Sikałą, Markiem Radulim, Marcinem Pospieszalskim i Pawłem Dobrowolskim, a także Abradab i Kleszcz. Można u nas wygrać 10 podwójnych zaproszeń i gadżety.

Reklama

Koncert w CH Zajezdnia 26 sierpnia – kto zagra

Koncert odbędzie się z okazji 43. rocznicy wybuchu strajku w sierpniu 1980 roku w zajezdni autobusowej nr VII. W miejscu, w którym wtedy narodziła się wrocławska „Solidarność”, a obecnie znajduje się Centrum Historii Zajezdnia. W wyjątkowym miejscu, w którym tworzyła się wrocławska „Solidarność” zagrają o 17.00:

JÓZEF SKRZEK – legenda polskiego rocka progresywnego i elektronicznego, współzało-życiel grupy SBB, multiinstrumentalista i basista. Na koncercie wystąpi z towarzysze-niem zespołu, w skład którego wchodzą znakomici muzycy rockowi i jazzowi:

  • Maciej Sikała (muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor, występował m.in. z z Leste-rem Bowiem, Leszkiem Możdżerem, Janem Ptaszynem Wróblewskim),
  • Marek Raduli (gitarzysta, perkusista, grał w TSA, Bandzie i Wandzie, Bajmie, Budce Suflera i ΠR2),
  • Marcin Pospieszalski (basista, multiinstrumentalista, grał w New Life’m, Armii, Tie Break, Young Power, Soyka Yanina & Kompania, 2Tm2,3, Deus Meus, Arce Noego, z Li-dią Pospieszalską, Anną Marią Jopek oraz w SBB),
  • Paweł Dobrowolski (perkusista, grał w SBB, Laboratorium, z Anną Marią Jopek).

ABRADAB – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich raperów, znany z formacji Kaliber 44 i z działalności solowej. Na jego twórczość składa się kilkanaście albumów i niezliczona ilość nagrań z innymi artystami, związanym ze sceną hip-hopową. Wszystkie są doskonale znane, wiele z nich to już klasyka polskiego rapu.

GUTEK – znakomity wokalista (przez lata frontman Indios Bravos) i autor tekstów, wy-konawca muzyki reggae i hip-hop. Współpracował z wieloma wykonawcami hip-hopu, m.in.: Kaliber 44, Paktofonika, Abradab, Vienio, Pele, Fokus, Warszafski Deszcz.

KLESZCZ – raper, członek grupy MaxFloRec (przedsiębiorstwa fonograficznego, które powstało z inicjatywy Rahima). Jego najnowszy album, wydany w ubiegłym roku to zderzenie dwóch muzycznych światów – hip-hopu i rocka alternatywnego.

MARTA ZALEWSKA – obiecująca, młoda wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, autorka tekstów i liderka zespołu, w którym śpiewa i gra na gitarze. Jest laureatką konkursu „Męskie Granie Young” dzięki któremu wystąpiła na 10-tej, jubileuszowej trasie Męskie Granie 2019. Na jej debiutanckim krążku wyraźnie słychać wpływ twórczości ulubionych artystów epoki dzieci-kwiatów, takich jak: Jimi Hendrix czy Janis Joplin.

Jak wygrać zaproszenia na koncert przed CH Zajezdnia

Aby wygrać jedno z 10 podwójnych zaproszeń na koncert 26 sierpnia przed CH Zajezdnia oraz pamiątkowe plecaki trzeba od poniedziałku 21 sierpnia od godz. 12.00 do piątku 25 sierpnia do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony poniższy formularz konkursowy.

Należy również odpowiedzieć na pytanie, gdzie znajduje się siedziba Centrum Historii Zajezdnia? Wygrywa pięć pierwszych i ostatnich zgłoszeń z poprawną odpowiedzią.

Przyjmowanie zgłoszeń zakończone. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl