wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Podpowiedz, jak ma działać Centrum w Przejściu Świdnickim

Przejście Świdnickie, fot. UM

W Przejściu Świdnickim powstaje Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji. Weź udział w warsztatach i przedstaw swój pomysł na to, jak powinno działać Centrum

Reklama

Centrum Innowacji dla Kultury i Edukacji zajmuje większą część dawnego Przejścia Świdnickiego. Po remoncie tej części ulic Świdnickiej i Kazimierza Wielkiego w podziemiu powstała oryginalna przestrzeń.

Centrum instytucjonalnie podlega Miejskiej Bibliotece Publicznej, ale to przede wszystkim miejsce, w którym organizowane będą szkolenia, spotkania, warsztaty. W naszpikowanym multimediami i nowymi technologiami Centrum propozycje dla siebie znajdą także miłośnicy dobrej książki, ambitnej prasy, gier, muzyki i filmu.

Obecnie w Przejściu Świdnickim trwają prace wykończeniowe.

Gospodarze nowej instytucji zachęcają: - Kształt i oferta tej nowej przestrzeni zależy od potrzeb osób, które będą z niej korzystać. Dlatego wraz z badaczami z Logisfera Nova zapraszamy na serię warsztatów i rozmów o tym, jak powinno funkcjonować Centrum.

Do działania serdecznie zapraszamy trzy grupy:

• uczniów i studentów w wieku od 13 do 24 lat;

• pracowników instytucji kultury oraz edukatorów, czyli osoby prowadzące działalność edukacyjną, bez względu na doświadczenie i instytucję z której się wywodzą;

• wszystkich dorosłych mieszkańców Wrocławia, a szczególnie osoby w wieku powyżej 50 lat.

Warsztaty oraz wywiady indywidualne odbędą się w dniach 9-11 sierpnia w podziemiach Mediateki przy pl. Teatralnym.

Chętni do udziału powinni zapisać się za pośrednictwem internetowej strony: www.centruminnowacji2017.evenea.pl, na której znajdują się także terminy i godziny zajęć.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama