wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Pod nowym dachem i z nową fasadą
Pod nowym dachem i z nową fasadą

Nowa elewacja, nowy dach i odrestaurowane ozdoby i dekoracje. Zakończyły się właśnie prace przy remoncie kamienicy przy ul. Kościuszki 49-51 we Wrocławiu. 85 procent kosztów związanych z renowacją pokryła gmina Wrocław.

Reklama

Jedna z piękniejszych kamienic we Wrocławiu, z unikatowymi zdobieniami i przepięknymi oknami - bliźniaczy budynek przy ul. Kościuszki 49-51 - została właśnie wyremontowana. Prace obejmowały naprawę elewacji i pokrycie obiektu nowym dachem. 85 procent kosztów tego remontu pokryła gmina Wrocław.

Budynek pochodzi z 1901 roku. Kamienica była jednym z pierwszych w mieście budynków mieszkalnych wyposażonych w windę i nowoczesne przestronne okna. Na tamte czasy był to jeden z nowocześniejszych domów i jeden z pierwszych apartamentowców.

 – Ostatnio obiekt był już bardzo zaniedbany. Konieczny był demontaż niektórych ozdób na elewacji, po groziły zerwaniem się. W czasie prac okazało się, że wiele balkonów  miało kompletnie skorodowane płyty posadzkowe – powiedział Zdzisław  Żak z biura konserwatora miejskiego.

Prace trwały od czerwca do grudnia. W czwartek 8. grudnia, odbył się odbiór obiektu.

- Tym obiektem zarządza kilka wspólnot, a mimo to udało im się porozumieć i dzięki specjalnemu programowi renowacji i odbudowy wrocławskich kamienic całościowo wyremontować budynek. Cieszymy się bardzo, że ulica Kościuszki się zmienia. Kamienica to prawdziwa perełka architektoniczna. Za nami pierwszy etap prac, bo jeszcze została jedna kamienica w oficynie. Prace nad nią ruszą w 2017 roku. Mam nadzieję, że wrocławianie będą podnosić głowy do góry i podziwiać wspaniały efekt tego przedsięwzięcia – mówi Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia.

 Zdjęcia Tomasz Walków

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl