wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Piotr Bikont nie żyje

Piotr Bikont (1955-2017), fot. mawi

Piotra Bikonta wrocławianie mogli spotkać zaledwie kilka tygodni temu na wrocławskim Rynku. Jak co roku, podczas kolejnej edycji Europy na Widelcu, której był pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym. Dziś, 27 czerwca, dowiedzieliśmy, że zginął w wypadku samochodowym. Cześć Jego pamięci. 

Reklama
Piotr Bikont urodził się w 1955 r. Był reżyserem, absolwentem łódzkiej Filmówki,  dziennikarzem, publicystą i krytykiem kulinarnym. W PRL-u działał w opozycji , jako współpracownik KSS „KOR”, organizator i działacz NZS-u . Był internowany. Pod koniec lat 80. zrealizował filmy dokumentalne poświęcone polskiej opozycji . Przez kilkanaście lat był dziennikarzem „Gazety Wyborczej”. W 1990 r. razem z żoną Anną wydał książkę „Małe Vademecum Peerelu”. W latach 90. nakręcił też kilka filmów dokumentalnych.
Stworzył z Robertem Makłowiczem duet publicystów kulinarnych, publikujący we „Wprost” i „Newsweeku”, razem wydali też kilka książek i przewodników kulinarnych, razem tworzyli również wrocławską Europę na Widelcu , którą Piotr Bikont dla Wroclawia wymyślił i był dyrektorem artystycznym tego wydarzenia. Od roku 2010 współprowadził też mówione pismo „Gadający Pies”.
 

W 2008 r. został odznaczony za działalność opozycyjną w PRL Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Przeczytaj wywiad z Piotrem Bikontem, którego udzielił portalowi www.wroclaw.pl przy okazji 8. edycji Europy na Widelcu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama