3. Ulica Świdnicka
  4. Pięciu chętnych na wykonanie prac przed barem Barbara

Pięć firm zgłosiło się do przetargu na zagospodarowanie terenu przed Biurem Festiwalowym Impart 2016 (dawny bar Barbara). To fragment prac związanych z przebudową Przejścia Świdnickiego.

– Trwa weryfikacja ofert. W najbliższych dniach poznamy efekty – mówi Małgorzata Szafran z biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

To druga próba znalezienia wykonawcy. W czerwcu do przetargu stanęły dwie firmy, ale za zagospodarowanie terenu w rejonie skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Świdnickiej chciały ponad 3 mln zł, tymczasem gmina zamierzała przeznaczyć na to 2 mln 100 tys. zł.

Czy będzie wykonawca?

W maju podczas pierwszego przetargu na całość prac, wpłynęła jedyna oferta, na kwotę ok. 24 mln zł. Tymczasem Zarząd Inwestycji Miejskich, który ogłosił przetarg, oszacował koszty całej inwestycji na około 15 mln zł. Dlatego prace podzielono na kilka zadań – w tym m.in. jest zagospodarowanie terenu przed barem Barbara.

Przypomnijmy, że po planowanej przebudowie na skrzyżowaniu ulicy Kazimierza Wielkiego i Świdnickiej piesi będą mieć nowe przejścia naziemne, a pasażerowie komunikacji podwójne przystanki. Przystanki zwieńczy specjalna konstrukcja, a w części obecnego przejścia pod ulicą Kazimierza Wielkiego ma powstać galeria sztuki. Prace w rejonie przejścia Świdnickiego będą prowadzone etapami tak, aby utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze. Inwestycja ma być zakończona wiosną 2016 r.

Co zmieni się po przebudowie przejścia Świdnickiego? Organizacja ruchu.

jr