wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

O laureatach stypendiów: Patrzcie, to kwiat wrocławskiej młodzieży

Gala wręczenia dyplomów stypendystom Samorządu Wrocławia

Aż 259 młodych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zostało stypendystami Samorządu Wrocławia w ramach „Wrocławskiego programu wspierania młodych - PROMOVERE TALENTA”.

Reklama

Na rozpoczęcie gali w auli XIV Liceum Ogólnokształcącego wiceprezydent Wrocławia – Magdalena Piasecka, poprosiła laureatów, aby wstali. Uczniowie - w białych koszulach, w marynarkach, w odświętnych bluzkach lub sukienkach, niektórzy wyraźnie zmieszani, podnieśli się z miejsc. – Gorące brawa dla tych młodych ludzi – zaapelowała do pozostałych gości wiceprezydent Wrocławia i na sali wybuchł entuzjazm. – Jesteście kwiatem wrocławskiej młodzieży – mówiła już bezpośrednio do bohaterów wydarzenia.

Magdalena Piasecka dziękowała rodzicom stypendystów, ich nauczycielom i samym uczniom za wysiłek włożony w naukę i doskonalenie się. – Mam nadzieję, że po studiach zostaniecie we Wrocławiu i tutaj będzie rozwijać swoje kariery – dodała.

Dyplomy wręczał uczniom Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia. W uroczystości wzięli udział rodzice i nauczyciele stypendystów oraz radni.

Olimpijczycy i prymusi

Stypendia samorządowe młodym wrocławianom zostały przyznane po raz 14. Otrzymują je uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych za wybitne osiągnięcia w nauce. W gronie laureatów jest także 42-osobowa grupa zwycięzców olimpiad przedmiotowych.

Stypendia mają formę finansową. Przez cały rok szkolny co miesiąc (od września 2018 do czerwca 2019) laureaci programu będą otrzymywać:

  • uczniowie szkół podstawowych – 150 zł;
  • uczniowie gimnazjów – 200 zł;
  • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – 250 zł;
  • uczestnicy olimpiad przedmiotowych – 300 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl