3. Wrocławskie osiedla
  4. Trwają prace nad oświetleniem ścieżki wokół toru na Partynicach. Ścieżkę oświetli ponad 160 nowych lamp
Na ścieżce wokół toru na Partynicach trwają prace związane z montażem ponad 160 lamp fot. Wrocławskie Inwestycje

Trwają prace nad budową oświetlenia ścieżki pieszo-biegowej w parku linearnym. 163 lampy będą oświetlały łącznie 3,5-kilometrową trasę. Koniec inwestycji przewidywany jest na koniec listopada. Za prace odpowiedzialne są Wrocławskie Inwestycje.

„Niech stanie się jasność”. Mieszkańcy wybrali

Prace wykonywane są za sprawą akcji „Niech stanie się jasność”. Projekt został wybrany w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Próby podejmowane były jeszcze w 2019 roku – wówczas na pomysł ten oddano 2032 głosów. Kolejna próba, w roku 2020, zakończyła się powodzeniem. Zagłosowano na nią 3486 razy, dzięki czemu mógł zostać zgłoszony do realizacji.

Najważniejszą kwestią poruszaną przez pomysłodawców projektu jest bezpieczeństwo. Po zamontowaniu lamp będzie można z niej korzystać również w późniejszych godzinach.

Prace wzdłuż ścieżki okalającej bezpośrednio tor wyścigowy są już zaawansowane. Obecnie prowadzimy przewód doprowadzający prąd do latarni wzdłuż ścieżki pieszo-biegowej. Roboty ziemne odbywają się na zielonym skwerze położonym w północno-wschodniej części obiektu w pobliżu Ronda Św. Ojca Pio.
Rafał Maksymowicz, Specjalista ds. Planowania Inwestycji i Funduszy Europejskich.

Lampy będą miały detektory ruchu: światła zapalą się tylko wtedy, gdy ktoś będzie w pobliżu. Dzięki temu będą ekologiczne i energooszczędne. Ich światło natomiast będzie skierowane w dół, koncentrując się tylko na odcinku ścieżki.

Latarnie, ławki i kosze

Wzdłuż ścieżki zamontowanych zostanie dodatkowo 10 nowych ławek oraz 10 koszy na śmieci – informuje Rafał Maksymowicz.

Prace powinny zakończyć się wraz z końcem listopada. Gdy dni staną się więc krótsze, lampy zostaną już oddane do użytku.