wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Parking pod NFM do końca kwietnia za darmo

Parking pod Narodowym Forum Muzyki będzie przez dwa tygodnie bezpłatny fot. archiwum

W nocy soboty na niedzielę (17-18 kwietnia) na parkingu pod Narodowym Forum Muzyki zostaną podniesione szlabany. Parking będzie bezpłatny przez całą dobę do 30 kwietnia.

Reklama

Kierowcy mogą na parking wjechać od strony ul. Kazimierza Wielkiego lub też ul. Krupniczej. Do dyspozycji kierowców są 662 miejsca postojowe.

– Od maja parking już będzie ponownie płatny. O cenniku zdecyduje nowy dzierżawca parkingu firma Interparking Polska. W planach jest wprowadzenie ulg dla mieszkańców płacących podatki we Wrocławiu i biorących udział w programie „Nasz Wrocław” – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Przetarg na nowego dzierżawcę ogłoszono w marcu, a rozstrzygnięto go 13 kwietnia. Wygrała go wspomniana warszawska firma Interparking Polska, która dzierżawi już parkingi przy Hali Stulecia oraz pod galerią Wroclavia. Ofertę złożyła również krakowska spółka ASEC.

Parking pod NFM. Będzie nowy cennik

Nowy dzierżawca będzie odpowiedzialny za utrzymanie i konserwację parkingu. Umowa została podpisana na pięć lat. Od maja będzie obowiązywać nowy cennik za postój.

Od 1 czerwca 2020 r. kierowcy mogą skorzystać z godzinnego postoju na parkingu pod Narodowym Forum Muzyki bez opłat. W kolejnych godzinach - do nocy z 17 na 18 kwietnia - obowiązuje cennik: 4,00 zł z naliczaniem co 15 min, czyli 1 zł za każde rozpoczęte 15 min oraz cena promocyjna - 2,50 zł za godzinę parkowania dla wnoszących opłatę przez aplikację moBilet ! lub sms-em.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama