wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ostatnie dni charytatywnej zbiórki obuwia dla potrzebujących. Zdążysz pomóc!

Stoisko zbiórki obuwia w CH Wroclavia, mat. prasowe

Do 8 grudnia możesz przyłączyć się do tej akcji, na przykład przy okazji świątecznych zakupów. We Wroclavii bowiem znajduje się punkt, gdzie możesz oddać swoje niezniszczone zimowe obuwie, które może jeszcze posłużyć innym osobom. Zadba o to warsztat renowacji obuwia Pucybuty, wspomagając w ten sposób podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. 

Reklama

W świątecznej akcji Wroclavii może wziąć udział każdy. Wystarczy do 8 grudnia przynieść do centrum swoje używane buty i umieścić je w specjalnym pojemniku, znajdującym się na poziomie 0, obok fontanny. Potrzebne jest wyłącznie obuwie zimowe i sportowe – damskie i męskie. Ważne, aby było niezniszczone – bez tłustych plam, bez rozdarć, pęknięć i dziur, bez wyraźnych śladów zasolenia oraz bez widocznych zdeformowań, np. wykrzywionych pięt. Buty powinny być związane ze sobą sznurówkami lub spięte rzepami, bez pudełka, reklamówki i innych opakowań.

Co się stanie z tymi butami?

Zebrane w ten sposób obuwie trafi do warsztatu Pucybutów – firmy zajmującej się renowacją obuwia i zarazem partnera akcji. Wroclavia sfinansuje wykonaną przez profesjonalistów renowację, specjalistyczne czyszczenie i drobne naprawy. Tak przygotowane buty zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

– Jest nam niezmiernie miło, że wspólnie z Wroclavią organizujemy drugą i mam nadzieję nie ostatnią edycję akcji zbierania i odnowy butów dla potrzebujących w okresie świątecznym. Zachęcam wszystkich mieszkańców Wrocławia do wzięcia udziału w akcji i pamiętajmy – dobro, które dajemy światu, dajemy również sobie, bo ono do nas wraca – mówi Anna Bartoszek, właścicielka firmy Pucybuty.

Wroclavia promuje odpowiedzialną konsumpcję...

...i zarazem wspiera potrzebujących ze swego otoczenia, angażując przy tym mieszkańców. Suma drobnych gestów – takich jak oddanie niepotrzebnych już butów – może przynieść wielki efekt i realną korzyść.

To kolejne działanie z konsekwentnie realizowanego przez Wroclavię planu i zarazem ważna inicjatywa w kontekście ekologii i recyklingu w modzie. W grudniu zeszłego roku w podobnej akcji ponad 700 par obuwia zostało przekazane potrzebującym. Z kolei w organizowanej przez centrum wiosną tego roku zbiórce odzieży wraz z inicjatywą Ubrania do Oddania wrocławianie przekazali do ponownego obiegu 4 tony ubrań, a organizatorzy – 8000 złotych dla hospicjum.

– Podopieczni naszego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta to osoby dotknięte problemem bezdomności, którym pomagamy w wychodzeniu z kryzysu. Zima to szczególnie trudny okres, dlatego każda pomoc w tym czasie jest dla nas niezwykle ważna. Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce i wsparcia naszych podopiecznych – podkreśla Rafał Peroń, prezes Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama