wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ostatni tydzień zapisów internetowych na Wrocławski Bieg Niepodległości

Siedem dni zostało miłośnikom biegania na wpisanie się za pomocą internetowego formularza na listę uczestników Wrocławskiego Biegu Niepodległości. Ta opcja zgłoszeń zostanie wyłączona 1. listopada.

Reklama

Wrocławski Bieg Niepodległości to nowa propozycja w kalendarzu imprez biegowych w stolicy Dolnego Śląska.

 Zawodnicy będą mogli pobiec przez samo centrum miasta, łącząc w ten sposób radosne celebrowanie z uhonorowaniem najważniejszych epizodów historii Rzeczypospolitej. Biegacze wyruszą z Rynku o godzinie 17. Po pokonaniu dziesięciokilometrowej trasy, wrócą na linię mety nieopodal startu.

Przy trasie, średnio co dwa kilometry, znajdą się punkty z atrakcjami dodatkowymi, przygotowanymi przez partnerów biegu: inscenizacjami historycznymi, spotkaniami edukacyjnymi, chórem wykonującym patriotyczne pieśni oraz wystawą fotografii z przeszłości. Dzięki temu, nie tylko sami zawodnicy, ale i kibice będą mogły włączyć się aktywnie w uhonorowanie 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Każdy z biegaczy otrzyma na mecie pamiątkowy medal w kształcie zarysu Wrocławia, z emaliowaną flaga narodową, godłem oraz wizerunkiem Starego Ratusza na rewersie.

Uczestnicy dostaną także śpiewniki patriotyczne oraz koszulki techniczne z długim rękawem, ułatwiające komfortowe bieganie niezależnie od warunków atmosferycznych.

Do 31. października zapisy są dostępne pod adresem www.wroclawmaraton.pl, w zakładce Wrocławski Bieg Niepodległości.

Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe jedynie w Biurze Zawodów – w dniach 9 – 11 listopada 2019 r.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama