4. Do kiedy otwarte będą kąpieliska i baseny we Wrocławiu? Wakacje kończą się we wrześniu!
Ojciec z dwójką dzieci na kąpielisku Glinianki Tomasz Hołod
Ojciec z dwójką dzieci na kąpielisku Glinianki

Kąpieliska i baseny we Wrocławiu otwierane są na wakacje i zamykane wraz z końcem sierpnia. Nie inaczej zaplanowano w tym roku. Ale tegoroczne wakacje są dłuższe aż o trzy dni! Kończą się w weekend 2-3 września. Jeśli pogoda dopisze i będzie upalnie - niektóre kąpieliska i baseny otwarte będą dłużej.

Baseny i kąpieliska na świeżym powietrzu są otwierane we Wrocławiu na czas wakacji. W tym roku otwarcie miało miejsce 24 czerwca i standardowo przewidziano ich zamknięcie na 31 sierpnia. W tym roku wakacje trwają dłużej, kończą się 3 września.

Czy w ostatni weekend przed rokiem szkolnym poszalejemy nad wodą we Wrocławiu?

Jak co roku, zamykamy kąpieliska z końcem sierpnia, ale jeżeli pogoda będzie upalna to otworzymy je również na ostatni weekend wakacji, czyli pierwsze dni września.
Maciej Moczko, rzecznik prasowy miejskiej spółki Spartan

Spartan zarządza m.in. letnią pływalnią przy ulicy Wejherowskiej oraz Gliniankami. W tych miejscach wstęp jest biletowany. Jeśli pogoda dopisze - będą otwarte w ostatni weekend.

- Dzisiaj mamy załamanie pogody, jutro też nie zapowiada się lepsza. Ale monitorujemy sytuację na bieżąco i wstępnie zapowiada się całkiem słoneczny weekend, ale z temperaturą 24 stop. w sobotę. Lepiej ma być w niedzielę - zauważa Maciej Moczko. - Informację o decyzji w sprawie otwarcia naszych kąpielisk w ostatni weekend wakacji, opublikujemy najpóźniej w czwartek 31 sierpnia - dodaje.

Niezależnie od decyzji o otwarciu kąpielisk w pierwszy weekend września już wiadomo, że będą one zamknięte w dniach 29 sierpnia - 1 września. Powodem jest niska temperatura i aura niesprzyjająca kąpielom.

Kąpieliska cieszą się ogromną frekwencją, pływalnię przy Wejherowskiej odwiedza w ciągu upalnego dnia blisko 6 tys. osób. Ale kiedy dni są chłodniejsze, to nie ma prawie nikogo, a koszty utrzymania ponoszone są za każdy dzień. Stąd decyzja o zamknięciu kąpielisk w ostatnim tygodniu sierpnia.

Cały czas można skorzystać z krytej pływalni przy ul. Wejherowskiej.

Co z innymi kąpieliskami

- My jako jednostka budżetowa gminy, w odróżnieniu od Spartana, który jest spółką miejską, jesteśmy zobowiązani do trzymania się rozporządzenia prezydenta i uchwały Rady Miejskiej Wrocławia, zgodnie z tym, zakończenie sezonu kąpielowego planowane jest do 31 sierpnia - mówi Maciej Fedorczuk, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu.

MCS zarządza kąpieliskiem na Oporowie, Królewieckiej, Pawłowicach, Jeziorowej oraz Morskim Okiem. Wśród tych miejsc, biletowany wstęp obowiązuje jedynie na Morskim Oku i zostanie ono zamknięte 31 sierpnia, natomiast pozostałe kąpieliska są darmowe i ogólnodostępne. Z końcem miesiąca znikną ratownicy, sanitariaty oraz bojki wodne wyznaczające strefę kąpieli. Pływanie w tych miejscach będzie nadal możliwe, na własną odpowiedzialność.

Otwarte pozostaną również Aquaparki, gdzie dostępne są też zewnętrzne baseny.

Zobacz poniżej, gdzie we Wrocławiu są kąpieliska.